موضوعات داغ

پیکاپ هامر برقی با بیش از دو برابر قیمت به فروش رسید، تورم خودرو در ایالات متحده

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مشتریان خودرو و علاقمندان به اتومبیل در ایران می‌دانند که از سال 1398 تاکنون، شاهد تورم بی‌سابقه‌ای در بازار خودرو کشورمان بوده‌ایم. این تورم باعث شده است تا برخی خودروها با اختلاف قیمت قابل توجه در بازار آزاد به فروش برسند. نکته جالب در خصوص تورم بازار خودرو این است که چنین تورمی تنها در ایران مشاهده نمی‌شود و حتی در بازار خودرو ایالات متحده نیز مشتریان ناچار خواهند بود تا برخی خودروها را با دوبرابر قیمت خریداری کنند.

هامر برقی یکی از خودروهای محبوب و پرطرفدار در آمریکا است. این برند پس از سال‌ها خاموشی مجددا توسط جنرال موتورز احیا شد و اکنون محصولاتی را در سگمنت پیکاپ و شاسی‌بلند با موتور برقی به بازار عرضه می‌کند. تقاضای زیاد برای خرید خودروهای هامر و تیراژ اندک سبب شده است تا قیمت نسخه‌های کارکرده هامر در بازار آزاد تا بیش از دو برابر نرخ رسمی افزایش یابد.

به تازگی یک دستگاه پیکاپ هامر برقی با کارکرد اندک 800 مایل (1280 کیلومتر) به قیمت 275 هزار دلار فروخته شده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که جنرال موتورز، هامر پیکاپ را با برچسب قیمت 110295 دلار به مشتری اصلی فروخته بود.

تحویل هامر پیکاپ به مشتریان از دسامبر سال گذشته آغاز شد. قیمت این خودرو در ابتدا حدود 164 هزار دلار در بازار آزاد تعیین شد و انتظار می‌رفت با افزایش عرضه خودرو، قیمت هامر برقی کاهش یابد. با این حال چنین اتفاقی رخ نداد و اکنون هامر برقی با قیمتی بسیار بیشتر از نرخ کارخانه در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد