موضوعات داغ

بازسازی پورشه 911 کلاسیک با موتور برقی بی ام و، ترکیب درخشان آلمانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

پورشه 911 یکی از خودروهای اسپرت مشهور در جهان است که نسل‌های مختلف آن از شهرت قابل توجهی برخوردار هستند. به سبب همین شهرت، پروژه‌های رستومود مختلفی روی این خودرو اجرا می‌شود و امروزه شاهد انواع پورشه‌ 911 های کلاسیک با باطن مدرن هستیم. به تازگی یک استارتاپ در بلغارستان نیز به روند بازسازی اساسی پورشه 911 پیوسته است و نسخه رستومود از این خودرو با موتور برقی بی ام و معرفی کرده است.

این استارتاپ مدرن کلاسیکز نام دارد و در صوفیه واقع شده است. هدف این استارتاپ جان بخشی به خودروهای کلاسیکی است که به دلیل نقص قوای فنی، قابلیت استفاده خود را از دست داده‌اند. محصولات آن‌ها با دو سال گارانتی به تمام کشورهای اتحادیه اروپا عرضه می‌شود.

دومین پروژه آن‌ها بازسازی یک پورشه 911 سری G متعلق به دهه 1970 است. پیشرانه این خودرو الکتریکی است و حداکثر 184 اسب‌بخار قدرت را به دیفرانسیل عقب این پورشه سالخورده ارسال می‌کند. این پیشرانه از بی ام و i3 به پورشه 911 کلاسیک آمده است و با استفاده از پکیج باتری 42 کیلووات ساعتی، بردی معادل 250 کیلومتر را در اختیار این خودرو قرار می‌دهد.

پورشه 911 کلاسیک با موتور برقی

شتاب و کشش این پورشه 911 کلاسیک با موتور برقی، بسیار بیشتر از حدی است که یک پورشه 911 کررا در اوایل دهه 1970 تولید می‌کرد. شتاب 0 تا 100 این خودرو 6.8 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز به صورت الکترونیکی روی 160 کیلومتربرساعت محدود شده است.

این پورشه 911 رستومود با دو شارژر به دست مشتریان می‌رسد. شارژر عادی با توان 11 کیلووات باطری خودرو را شارژ می‌کند در حالی‌که شارژر سریع توانی معادل 50 کیلووات دارد. در صورت استفاده از شارژ سریع، می‌توان باطری خودرو را طی 30 دقیقه تا 80 درصد شارژ کرد.

علاوه بر موتور برقی، سایر امکانات مدرن را نیز می‌توان در این پورشه 911 رستومود یافت. از جمله این امکانات می‌توان به سیستم‌های ABS، ESP و سیستم کمکی در سربالایی اشاره کرد. علاوه برآن سیستم چندرسانه‌ای و سرگرمی بی ام و نیز در این خودرو نصب شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد