موضوعات داغ

فیلم عملکرد پژو ۳۰۸ در تست موس؛ عدم موفقیت بدلیل نقص فنی فرمان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

احتمال روبرو شدن با یک گوزن در جاده خیلی کم است، اما غیرممکن نیست. مانور پیشگیری از برخورد با موانع در جاده که با نام تست موس شناخته می‌شود از سال‌ها پیش مورد استفاده قرار گرفته است اما در سال ۱۹۹۷ در سراسر جهان شناخته شد. در اکتبر همان سال، یک روزنامه‌نگار سوئدی یک مرسدس A کلاس را چپ کرد که باعث شد مرسدس فروش این مدل را متوقف کند، تمام خودروهای فروخته‌شده را فراخوانی کند و بسیاری از آن‌ها را بازسازی کند. به دلیل اینکه مهندسان سیستم تعلیق این مدل‌ها را اصلاح کردند و کنترل پایداری الکترونیکی را به آن‌ها اضافه کردند، هزینه‌های توسعه افزایش یافت.

حالا در مارس ۲۰۲۲، مجله اسپانیاییkm77 ویدیوی جدیدی از تست موس خودش را آپلود کرده ‌است. این بار نوبت به جدیدترین نسل پژو ۳۰۸ رسیده است. این یک نسخه پلاگین هیبریدی با پکیج GT است، که آن را به گران‌ترین نسخه ۳۰۸ تبدیل می‌کند. قیمت این مدل در اروپا بیش از ۴۳۰۰۰ یورواست.

روزنامه‌نگاران اسپانیایی متوجه مشکلات فنی در این هاچ‌بک کامپکت شدند. پس از چندین بار تلاش در تست موس که برخی از آن‌ها موفقیت‌آمیزتر از بقیه بودند، فرمان خودکار ۳۰۸ دچار نقص فنی شد. در یکی از تست‌ها با سرعت ۷۳ کیلومتر بر ساعت، فرمان برقی درست عمل نکرد. خاموش و روشن کردن خودرو این مشکل را به طور موقت حل کرد.

در تلاش بعدی، فرمان خودکار در همان نقطه از کار افتاد. همانطور که در ویدئو می‌بینید، خوشه ابزار دیجیتالی هشدار قرمز درباره فقدان فرمان برقی را نشان می‌دهد. خوشبختانه اعضای مجله اسپانیاییkm77 یک نسخه دیگر از این خودرو را در اختیار داشتند و تست را با آن خودرو به پایان رساندند.

این هاچ‌بک برقی در نهایت تست موس را با موفقیت به پایان رساند، اما نتیجه نهایی اصلاً عالی نبود. بالاترین سرعت ۳۰۸ جدید در تست موس بدون انداختن مخروط‌ها ۷۲ کیلومتر در ساعت بود. این نشان‌دهنده افت بزرگی در مقایسه با نسل قبلی این خودرو است، چون مدل قدیمی آن با سرعت ۸۲ کیلومتر بر ساعت این تست را با موفقیت پشت سر گذاشته بود.

با این وجود، اعضایkm77 خاطر نشان کردند که پژو ۳۰۸ جدید در تمام لحظات رانندگی ایمن و راحتی را ارائه می‌دهد و به هیچ وجه راننده را سردرگم نمی‌کند. ما انتظار نتایج مشابهی را از اوپل آسترا ۲۰۲۲ داریم، چون شباهت‌های زیادی با این هاچ‌بک پنج-در فرانسوی دارد. هر دو مدل با بدنه استیشن واگن نیز در دسترس هستند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/1/17
پژو زاقارتی