موضوعات داغ

فروش ناموفق سانگ یانگ به ادیسون موتورز، سرنوشت نامعلوم برند کره‌ای

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

وضعیت نامشخص سانگ یانگ همچنان ادامه دارد و حتی خریدار این شرکت نیز موفق به عقد قرارداد با سانگ یانگ نشده است. در جریان مذاکرات انجام شده بین سانگ یانگ و کنسرسیوم کره‌ای به رهبری ادیسون موتورز، طرفین به توافق نرسیدند و به همین دلیل قرارداد خرید سانگ یانگ از سوی ادیسون موتورز لغو شد.

در ژانویه 2022، شرکت ادیسون موتورز به عنوان خریدار سانگ یانگ از سوی دولت کره جنوبی انتخاب شد. این شرکت در زمینه تولید باتری خودروهای برقی فعالیت دارد و در زمان انتخاب به عنوان خریدار سانگ یانگ، 10 درصد از قیمت اولیه قرارداد را پرداخت کرد. قیمت این قرارداد 304.8 میلیارد وون کره جنوبی (249 میلیون دلار آمریکا) بوده است.

مطابق قرارداد خرید سانگ یانگ از سوی ادیسون موتورز، این شرکت ملزم شد تا باقیمانده مبلغ قرارداد خرید خودروساز کره‌ای را تا تاریخ 25 مارس به حساب این شرکت واریز نماید. پنج روز پس از آن نیز طلبکاران سانگ یانگ بدهی خود را از این شرکت دریافت می‌کردند. با این حال ادیسون موتورز نتوانست 90 درصد مبلغ قرارداد را به حساب سانگ یانگ واریز نماید و قرارداد خرید این خودروساز لغو شد.

پیش از این ادیسون موتورز از طلبکاران سانگ یانگ خواسته بود تا مهلت بیشتری برای پرداخت بدهی این شرکت به آن‌ها بدهند. اکثریت سهام سانگ یانگ در تملک شرکت هندی ماهیندرا است و ادیسون موتورز نیز از نظر مالی در شرایط مطلوبی قرار ندارد. اکنون دادگاه در مورد نحوه پرداخت مابقی قرارداد تصمیم خواهد گرفت. پیش از این نیز خرید سانگ یانگ توسط ادیسون موتورز با مخالفت اتحادیه کارگری سانگ یانگ و یک گروه طلبکار متشکل از سهامداران خرد به دلیل نسبت بازپرداخت بدهی پایین مواجه شده بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد