کراس اوور جدید جیلی ژئومتری E با 80 اسب بخار رونمایی شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مدتی است که جیلی زیربرند تمام الکتریکی خود را با نام ژئومتری معرفی کرده است و خودروهای برقی جیلی با برند ژئومتری به بازار عرضه می‌شوند. جدیدترین محصول این برند کراس‌اوور برقی جیلی ژئومتری E است، محصولی که طی سه ماهه دوم سال 2022 به بازار عرضه خواهد شد. جیلی ژئومتری E در خط تولید فوق پیشرفته جیلی موسوم به جیلی 4.0 به تولید می‌رسد.

جیلی ژئومتری E از سبک طراحی مرسوم این شرکت بهره می‌برد و ظاهر آن ساده و مدرن است. همانند اکثر کراس‌اوورهای چینی، چراغ‌های اصلی در قسمت زیرین سپر قرار دارند و چراغ‌های بالایی به عنوان روشنایی در روز خدمت می‌کنند. جیلی در قسمت‌های جانبی سپر و به همراه چراغ‌های روشنایی اصلی، دو دریچه ورودی هوا تعبیه کرده است که نقش مهمی در کاهش حرارت قوای فنی خودرو و تهویه آن دارند. هنوز تصویری از نمای داخلی خودرو منتشر نشده است اما انتظار می‌رود سبک کلی کابین ژئومتری E‌ نیز شبیه به دیگر خودروهای الکتریکی، ساده و مدرن باشد.

از نظر اندازه بدنه، طول، عرض و ارتفاع خودروی جدید جیلی به ترتیب 4006 در 1765 در 1550 میلی متر و فاصله بین دو محور آن نیز 2485 میلی متر است. موتور برقی جیلی ژئومتری E با نام TZ160XS601 شناخته می‌شود و حداکثر توان آن 60 کیلووات یا 80 اسب بخار است. حداکثر سرعت ژئومتری E نیز 121 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران