فورد موستانگ مک ای برای مشتریان آمریکایی تمام شد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کمبود ریزتراشه‌ها و کاهش تیراژ تولید خودرو به مشکل بزرگ خودروسازان جهان تبدیل شده است و اکنون مشتریان نیز از پیامدهای آن در امان نیستند. به تازگی موجودی فورد موستانگ مک ای 2022 در آمریکا به اتمام رسیده است و مشتریان آمریکایی قادر به خرید هیچکدام از تیپ‌های این خودرو نیستند.

هنگامی که مشتریان آمریکایی به سایت فروش اینترنتی فورد مراجعه می‌کنند، مشاهده خواهند کرد که هر چهار تیپ موستانگ مک ای یعنی Select، GT، Premium و California Route 1 قابل سفارش گذاری نیستند. فورد تنها به یک توضیح ساده اکتفا کرده است: به دلیل تقاضای زیاد، موستانگ مک ای دیگر برای سال جاری در دسترس نخواهد بود.

یکی از سایت‌های اصلی تولید موستانگ مک ای، کارخانه کوانتیتلان در مکزیک است. تولید موستانگ مک ای از ماه فوریه به دلیل کمبود تراشه در این کارخانه متوقف شده است. به دلیل کاهش تولید موستانگ مک ای، فورد قیمت این خودرو را برای سایر نقاط نیز افزایش داده است. برای مثال قیمت تیپ پایه موستانگ مک ای هفته گذشته در بریتانیا حدود 8000 دلار افزایش یافت. فورد تصمیم دارد تولید خودروهای الکتریکی را در کارخانه مکزیک سه برابر کند تا پاسخگوی تقاضای بازار باشد اما با توجه به کمبود فلزات نیمه رسانا مشخص نیست این تصمیم عملی خواهد شد یا خیر!

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران