موضوعات داغ

فورد موستانگ مک ای برای مشتریان آمریکایی تمام شد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

کمبود ریزتراشه‌ها و کاهش تیراژ تولید خودرو به مشکل بزرگ خودروسازان جهان تبدیل شده است و اکنون مشتریان نیز از پیامدهای آن در امان نیستند. به تازگی موجودی فورد موستانگ مک ای 2022 در آمریکا به اتمام رسیده است و مشتریان آمریکایی قادر به خرید هیچکدام از تیپ‌های این خودرو نیستند.

هنگامی که مشتریان آمریکایی به سایت فروش اینترنتی فورد مراجعه می‌کنند، مشاهده خواهند کرد که هر چهار تیپ موستانگ مک ای یعنی Select، GT، Premium و California Route 1 قابل سفارش گذاری نیستند. فورد تنها به یک توضیح ساده اکتفا کرده است: به دلیل تقاضای زیاد، موستانگ مک ای دیگر برای سال جاری در دسترس نخواهد بود.

یکی از سایت‌های اصلی تولید موستانگ مک ای، کارخانه کوانتیتلان در مکزیک است. تولید موستانگ مک ای از ماه فوریه به دلیل کمبود تراشه در این کارخانه متوقف شده است. به دلیل کاهش تولید موستانگ مک ای، فورد قیمت این خودرو را برای سایر نقاط نیز افزایش داده است. برای مثال قیمت تیپ پایه موستانگ مک ای هفته گذشته در بریتانیا حدود 8000 دلار افزایش یافت. فورد تصمیم دارد تولید خودروهای الکتریکی را در کارخانه مکزیک سه برابر کند تا پاسخگوی تقاضای بازار باشد اما با توجه به کمبود فلزات نیمه رسانا مشخص نیست این تصمیم عملی خواهد شد یا خیر!

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد