موضوعات داغ

سرمایه گذاری عظیم تویوتا برای زنده نگه داشتن موتورهای 4 سیلندر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

توسعه همه جانبه خودروهای برقی سبب شده است تا موتورهای درون‌‌سوز در مخاطره قرار گیرند و امکان حذف کامل آن‌ها از صنعت خودروسازی پررنگ‌تر از همیشه شود. برخی خودروسازان توسعه نسل بعدی موتورهای درون‌سوز را متوقف کرده‌اند اما در این بین برخی دیگر از خودروسازان نیز همچنان به توسعه موتورهای جدید امیدوارند. تویوتا یکی از این شرکت‌ها است که همچنان به توسعه موتورهای چهارسیلندر درون‌سوز علاقمند است.

تویوتا اخیرا تصمیم گرفته است تا 383 میلیون دلار در خط تولید موتورهای چهار سیلندر خود در آمریکا سرمایه‌گذاری کند. موتورهای چهارسیلندر تولید شده در ایالات متحده هم در خودروهای درون‌سوز و هم در خودروهای هیبریدی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هانتسویل آلاباما بزرگترین بخش از این بودجه را که حدود 222 میلیون دلار است، دریافت خواهد کرد. این تاسیسات سالانه 900 هزار موتور چهارسیلندر را به تولید می‌رساند. 109 میلیون دلار در کارخانه تروی، میسوری نیز برای تولید بلوک سرسیلندر صرف خواهد شد. مابقی بودجه نیز به کارخانه تویوتا در جورج تاون، کنتاکی برای تحقیق و توسعه و تولید موتورهای بهینه‌تر اختصاص خواهد یافت.

موتورهای چهار سیلندر تویوتا در حال حاضر شامل موتورهای 1.8 لیتری، 2 لیتری و 2.5 لیتری هستند. علاوه بر موتورهای فوق، تویوتا و سوبارو در حال توسعه نسل بعدی موتورهای چهارسیلندر باکسر برای تویوتا GT86 و سوبارو BRZ هستند که هنوز اطلاعات دقیقی در مورد آن‌ها وجود ندارد. در کنار توسعه موتورهای چهار سیلندر، تویوتا و لکسوس به توسعه موتورهای هشت سیلندر خورجینی ادامه می‌دهند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/2/2
همینه که موتوراش میلیون کیلومتر کار میکن... حالا ایران با چن میلیون دلار خط تولید راه میندازه؟!