مشکل کمبود ریزتراشه در صنعت خودرو چه زمانی حل خواهد شد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کمبود ریزتراشه‌ها و قطعات نیمه‌های یکی از معضلات بزرگ صنعت خودرو جهان است که به کاهش تولید خودرو در سراسر دنیا منجر شده است. در حالی که پیش‌بینی می‌شد این مشکل در کوتاه مدت برطرف شود، پیش‌بینی‌های جدید حاکی از تداوم کمبود ریزتراشه‌ها در بلندمدت هستند.

در مواجهه با این وضعیت، آرنو آنتلیتز، مدیر مالی گروه فولکس واگن اشاره می‌کند که وضعیت تولید ریزتراشه‌ها بین سال‌های 2022 تا 2023 بهبود خواهد یافت اما این وضعیت تا سال 2024 به طور کامل به وضعیت قبل باز نخواهد گشت.

مشکلات مالی خودروسازان و دیگر تولیدکنندگان در سال 2022 کاهش خواهد یافت اما این مساله منجر به افزایش شدید تقاضا برای فلزات نیمه هادی می‌شود. تنها خودروسازان نیستند که به ریزتراشه‌ها نیاز دارند، بنابراین کمبود این قطعات نیمه رسانا حداقل تا 2 سال دیگر همراه خودروسازان خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران