حکم بازداشت کارلوس گون توسط دادستانی فرانسه صادر شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دادستانی در نانتر در حومه پاریس حکم بازداشت بین‌المللی کارلوس گون را صادر کرده است. این حکم به علت پرداخت مشکوک 15 میلیون یورویی بین دو شرکت رنو و نیسان صادر شده است. براساس این حکم آقای گون متهم است که زمان تصدی خود بر مسند شرکت رنو نیسان در سال 2018، از دارایی‌های این شرکت برای پولشویی استفاده کرده است.

کارلوس گون که یک فرد سه ملیتی (برزیلی، فرانسوی و لبنانی) است، برای بیست سال به عنوان مدیر نیسان فعالیت کرد. او موفق شد تا نیسان را از ورشکستگی نجات دهد اما در سال 2018 به دلیل مخفی کردن درآمدهای مالی نیسان و فرار مالیاتی بازداشت شد. وی مدتی پس از این بازداشت به لبنان گریخت و از آن زمان تاکنون در این کشور زندگی می‌کند. لبنان و ژاپن قرارداد استرداد مجرمین ندارند و به همین دلیل کارلوس گون تاکنون زندگی آسوده‌ای را در لبنان سپری کرده است. وی همواره مدیران نیسان را متهم می‌کند که با دادستانی ژاپن برای بازداشت او تبانی کرده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران