مراقب خرید و فروش خودروهای گذرموقت باشید؛ هیچ وقت پلاک نمی‌شوند

سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور ناجا با اشاره به تبلیغات خرید و فروش خودروهای دارای پلاک گذرموقت در فضای مجازی گفت: خودروهای گذرموقت به خاطر «پلاک» خودشان با قیمت پایین به فروش می‌رسند و خریداران با تصور اینکه یک خودروی لوکس با قیمت پایین خریداری کرده‌اند فریب می‌خورند، غافل از اینکه این خودروها هرگز پلاک نمی‌شوند.

سرهنگ جهانی در ادامه با اشاره به اینکه خریداران از این موضوع مطلع نیستند که فقط واردکننده خودرو مجاز به استفاده از آن است و فرد دیگری غیر از واردکننده حق رانندگی با آن را ندارد خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه واردکننده خودروی گذرموقت هرگز اجازه واگذاری آن به غیر را ندارد، مدت تردد این خودروها در داخل کشور محدود است و بعد از مهلت تردد باید از کشور خارج شوند.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش خودروهای دارای پلاک گذرموقت با قانون مغایرت دارد، توصیه کرد که فریب تبلیغات موجود در فضای مجازی را نخورید و آگاه باشید که خودروهای گذرموقت به هیچ عنوان پلاک و شماره‌گذاری نمی‌شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران