خرید توییتر توسط ایلان ماسک به کاهش ارزش سهام تسلا منجر شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

خرید شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک یکی از اخبار حاشیه ساز روزهای اخیر بوده است. این خرید جنجالی موجب شده است تا ارزش سهام تسلا 12 درصد افت کند و تسلا 126 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست بدهد.

دلیل این افت نگرانی سهامداران تسلا است، آن‌ها نگران هستند که ایلان ماسک بخشی از دارایی تسلا را برای خرید توییتر صرف کرده باشد. از روز چهار آوریل که ایلان ماسک اعلام کرد میزان سهام خود را در توییتر افزایش داده است، ارزش سهام تسلا با کاهش 23 درصدی تا به امروز مواجه شده است.

بخشی از پولی که ایلان ماسک برای خرید توییتر صرف کرد، از دارایی‌های شخصی وی بوده است. این پول به مبلغ 21 میلیون دلار تخمین زده می‌شود اما تاکنون ایلان ماسک مدارک اندکی را مبنی بر شخصی بودن این دارایی ارائه کرده است. همین مساله سبب شده تا سهامداران تسلا به رفتار ماسک واکنش نشان دهند.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند با این کاهش قابل توجه طی سه ماهه دوم سال 2022 میلادی، خطرات همچنان سهام تسلا را تهدید می‌کند. جالب اینجاست که سهام توییتر نیز در 26 آوریل کاهش یافت و با 3.9 درصد کاهش به 49.68 دلار رسید. این کاهش در حالی اتفاق افتاد که روز قبل ایلان ماسک هر سهم توییتر را به مبلغ 54.20 دلار خریداری کرده بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران