سقوط شدید صنعت خودرو روسیه در ماه مارس، نتیجه تحریم بین‌المللی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

خروج خودروسازان بین‌المللی از بازار روسیه منجر به کاهش شدید تولید خودرو در این کشور شده است. تولید خودرو طی ماه مارس 2022 در روسیه کاهش شدیدی را تجربه کرد و در مقایسه با مارس 2021 به منفی 72 درصد رسید. خودروسازان روسیه طی سه ماهه نخست 2022 دچار کاهش شدید تولید خودرو شده‌اند و تولید خودرو طی این مدت در روسیه با منفی 33.2 درصد رشد مواجه شده است.

علاوه بر کاهش شدید تولید خودرو در روسیه طی نخستین ماه بهار 2022، فروش خودرو در این کشور نیز با 62 درصد افت طی این ماه مواجه شد. علاوه بر کاهش شدید تولید خودروهای سواری، تولید خودروهای تجاری و موتورسیکلت نیز در روسیه با افت شدیدی مواجه شده است.

تولید انواع کامیون در روسیه طی سه ماهه اول 2022 با منفی 19.8 درصد کاهش روبرو شده است. تولید کامیونت نیز منفی 9 درصد و تولید اتوبوس و مینی‌بوس نیز منفی 23.3 درصد کاهش را تجربه کرده‌اند. به نظر نمی‌رسد صنایع خودروسازی روسیه به زودی بتوانند خود را با شرایط تحریم بین‌المللی وفق دهند.

نظرات
 
 
 
فرزانه 1401/2/11
بدرک
آرش 1401/2/11
بابا بیخیال بیایین ابران خودرو سابپا یادتون بدن چطوری ده برابر قیمت تا دسته تو پاچه ملت کنین
Agrin 1401/2/23
نگران نباشید کشور دوست و همسایه چین داره نفتشو مفت بر میداره ازش بجاش آشغالای چینیشون که خودرو هم شاملش میشه رو در حلقوم مردم روسیه فرو میکنه. درست مثل ایران. این وسط چین خوب فربه شد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران