فراخوان نیسان ایکس تریل به دلیل مشکل باک سوخت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نیسان بار دیگر با اعلام یک فراخوان، برخی از مدل‌های نیسان ایکس تریل را به دلیل مشکل مخزن سوخت فراخوان کرد. فراخوان‌های مکرر نیسان در ایالات متحده سبب شده است تا مشتریان نسبت به این برند بی اعتماد شوند، چرا که آن‌ها اعتقاد دارند نیسان دیگر به کیفیت محصولات خود اهمیت نمی‌دهد.

به دلیل تغییر پارامتر و قالب گیری نادرست، مخزن سوخت برخی از خودروهای نیسان نازک‌تر از حالت عادی ساخته شده‌اند. این وضعیت ممکن است موجب نشتی سوخت از مخزن خودرو و ایجاد آتش سوزی شود یا آن‌که ایمنی خودرو را در تصادفات به مخاطره بیندازد.

گزارش پیوست شده به فراخوان نیسان نشان می دهد که: «یک اپراتور تولید متوجه یک ناهنجاری احتمالی در مخزن سوخت در طول فرآیند مونتاژ شد. بازرسی بعدی مخزن نشان داد که یک منطقه خاص ضخامت دیواره کمی دارد. دلیل این اختلاف در باک سوخت، تغییر دستی پارامترهای قالب گیری بوده است.»

بیشترین تعداد مخازن سوخت مشکل‌دار در مدل نیسان روگ یا نیسان ایکس تریل به کار گرفته شده‌اند. نیسان تخمین می‌زند که 52 دستگاه نیسان ایکس تریل دچار نقص در باک سوخت باشند. این مدل‌ها بین 4 تا 24 فوریه 2022 به تولید رسیده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران