موضوعات داغ

برای خرید تویوتا لندکروزر سری 70 باید 2.5 سال در صف انتظار باشید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

کمتر کسی است که تاکنون اسمی از تویوتا لندکروزر سری 70 نشنیده باشد. این خودرو همه کاره و کاربردی از چند دهه پیش تاکنون به تولید می‌رسد و با وجود عرضه نسل‌های جدید تویوتا لندکروزر، همچنان تولید و عرضه آن به دلیل محبوبیت بیش از حد ادامه دارد. تولید تویوتا لندکروزر سری 70 از سال 1984 یعنی 38 سال پیش آغاز شده است و تا به امروز ادامه دارد.

به دلیل اخلال در تامین قطعات الکترونیکی و ریزپردازنده‌ها، تولید بسیاری از خودروها همچون تویوتا لندکروزر سری 70 با وقفه مواجه شده است. همین عامل سبب شده تا صف خریداران این خودرو طولانی شود. مشتریان تویوتا اکنون برای تحویل گرفتن یک دستگاه لندکروزر سری 70، باید حدود دو سال و نیم را در صف انتظار سپری کنند. بنابر اعلام تویوتا، لندکروزر سری 70 تا پایان سال 2024 میلادی تولید خواهد شد.

لندکروز 70 در حال حاضر فقط در کارخانه پرتغالی تویوتا موتور تولید می شود. تویوتا وعده داده است که بزودی مشکلات زنجیره تامین حل خواهد شد و سفارشات به دست مشتریان خواهد رسید. هم‌اکنون تویوتا لندکروزر سری 70 در کلاس بدنه پیکاپ تک کابین و دو کابین، شاسی‌بلند پنج درب و ون سه ردیفه یا (Troop Carrier) به تولید می‌رسد.

موتورهای قابل انتخاب برای لندکروزر سری 70 شامل یک بنزینی 4.0 لیتری V6 1GR-FE (قدرت - 228 اسب بخار، گشتاور - 370 نیوتن متر) و یک توربودیزل 4.5 V8 مدل 1VD-FTV (205 اسب بخار، 450 نیوتن متر) می‌شوند. البته این موتورها در تمامی بازارها قابل دسترسی نیستند، برای مثال در استرالیا لندکروزر سری 70 تنها با پیشرانه دیزلی عرضه می‌شود. گیربکس پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت در لندکروزر سری 70 را برعهده دارد. این خودرو در دو مدل راست فرمان و چپ فرمان ویژه بازارهای مختلف تولید می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد