موضوعات داغ

کدام شرکت خودروسازی ناامیدانه ترین عملکرد را داشته است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت‌های خودروسازی با وجود تبلیغات فراوان و هیاهوی بسیار، همواره از جانب خودرودوستان و علاقمندان اتومبیل به دلیل عملکرد ناامید کننده خود مورد انتقاد واقع شده‌اند. برای مثال تویوتا تنها 6600 دستگاه از مدل تویوتا کرولا GR را برای عرضه به بازار بزرگ ایالات متحده در نظر گرفته است. این تعداد اندک به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز خودرودوستان آمریکایی نخواهد بود و بسیاری از آن‌ها قادر به خرید کرولا GR نیستند.

یکی از خودروسازان ناامیدکننده حال حاضر جهان، جنرال موتورز است. این شرکت از یک سوی خودروهای اعجاب‌انگیزی همچون شورولت کوروت C8 می‌سازد که قوای فنی قدرتمند و قیمت رقابتی دارد اما در زمینه ساخت تریم داخلی خودرو عملکرد مطلوبی ندارد و کابین کوروت بیش از حد ارزان قیمت جلوه می‌کند. علاوه بر آن جنرال موتورز در زمینه توسعه سیستم‌های خودران بسیار کند عمل می‌کند، در حالی‌که رقبای آن به سرعت در حال پیشرفت در زمینه راه اندازی سیستم‌های خودران هستند.

نیسان نیز یکی دیگر از خودروسازان ناامیدکننده دنیا محسوب می‌شود. علاوه بر فراخوان‌های پی در پی برای رفع ایرادات و نواقص، این شرکت در زمینه تولید محصولات جایگزین عملکرد مناسبی ندارد. نیسان فرانتیر که در ایران با نام نیسان پیکاپ شناخته می‌شود، یکی از خودروهای کاربردی و همه جانبه نیسان طی چند دهه اخیر بوده است که اکنون با نیسان تایتان جایگزین شده است. با این حال نیسان تایتان نتوانسته است عملکرد فوق‌العاده فرانتیر را به اجرا بگذارد. سایر شاسی‌بلندها و کراس‌اوورهای نیسان نیز هیچ حسی از هیجان را به راننده تزریق نمی‌کنند.

سوبارو و میتسوبیشی نیز دو خودروساز ژاپنی هستند که عملکردی ناامیدکننده دارند. این دو شرکت در ابتدای دهه 2000 به عنوان بزرگترین سازندگان خودروهای اسپرت مقرون به صرفه شناخته می‌شدند اما خودروهای فعلی آن‌ها کاری به جز جابجایی افراد انجام نمی‌دهد و اثری از شور و اشتیاق گذشته در آن‌ها نیست.

در نهایت می‌توان لقب ناامیدکننده خودروساز جهان را به فولکس واگن داد. این شرکت آلمانی هر ساله از مدل‌های مفهومی اسپرت و خشن بسیاری رونمایی می‌کند که هیچ‌گاه به بازار عرضه نمی‌شوند. پس از 20 سال نمایش مدل‌های اعجاب انگیز و عدم تولید آن‌ها، این شرکت بالاخره خط تولید فولکس واگن ID را راه انداخته است که خودروهای الکتریکی تحسین شده‌ای هستند، با این حال سطح تیراژ فولکس واگن آن‌قدر کم است که هنوز این محصولات به دست مصرف کنندگان آمریکای شمالی نرسیده‌اند.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/2/24
یورو5 کردن محصولاتی چون دنا ها، راناپلاس، تارا و 207 ..

شاید به خودی خود جالب هم باشه منتها با توجه به اینکه هیچ کاری در بیهنه تر شدن به معنی کیفیت و استاندارد بالاتر شدن در تولید قطعات تشکیل شده ماشین صورت نگرفته تنها با محدود کردن کارکرد در ECU ( با پاک کردن صورت مسئله) سعی کردن بتونن فقط از پس اون استاندارد بر بیایند نه تنها این ماجرا خواستنی نیست بلکه کارایی فاجعه شده.

همه تولیدات این شرکت که توسط جاهای معتبری و افراد متخصص و فنی واقعی (تعمیرکار متخصص ) بصورت علمی بررسی و تست شده اند (مراکزی که وابستگی وابایی از مطرح مشکلات این تولیدات ندارند!) قید شده یورو 5 شدن این محصولات باعث مصرف بنزین بیشتر ، اسب کمتر، حرارت بیشتر ،...... مثلا دنای توربو 150 اسبی عملا 132 اسب!
ناک زدن فاجعه بار ( سوپاپ زدن)

گازنخوردن ماشین (اونهایی که دریچه گازشون برقی شده - وقتی شما گاز میدین ECU تصمیم میگیره که چه وقت و چقدار دریچه گاز رو باز کنه ) عملا شما پدال رو فشار میدین اما همون لحظه هیچ اتفاقی نمیافته بلکه با تاخیری چند ثانیه ای کم کم ماشین دور موتورش بالامیره!!!!

سوختن مکرر کوئل
....
که همه اینها برای یکسری از ECU های بکار رفته در این ماشین ها بسته به مدل با پاک کردن نرم افزار حاشیه ساز ایرانخودرو و ریختن نرم افزار استاندارد و تنظیم مجدد (ری مپ) آن حل میشود بی شک این کار گارانتی ماشین صفر را رو باطل میکند!!!!!

اما حتی باتوجه به ECU بسیار بد بکار رفته دربعضی مدل ها اینکار تمام مشکلات رایج را نیز حل نخواهد کرد.

پس فقط این نیست که تولیدات جدید با جنس کمتری در مقایسه با تولیدات ماقبل 1400 در حال تولید هستند ( برای ارزان تر تمام شدن بیشتر از نصف!) بلکه حتی با دست خودشون زدن چشم اش هم کور کردن! که مثلا بگن به استاندارد یورو 5 رسیدیم
1401/3/16
ببین دوست عزیز ایران فرغون کلا به ظاهر بیشتر از باطن اهمیت میده که خب دقیقا با شعور برخی از مردم ظاهربین ما هماهنگه. اینا فقط براشون مهمه یه یورو ۵ بزنن رو موتور بگن ما پیشرفته شدیم ما فلان شدیم ما بهمان کردیم و ... خودروساز های خارجی حتی چینی ها هم وقتی میخوان ECU رو دست کاری کنن و موتور تقویت کنن بخصوص در مورد استاندارد آلایندگی تا وقتی که توان و بازدهی موتور رو کم کنه بهش دست نمیزنن ولی تو ایران براشون مهم نیس که کارایی موتور بین 35 تا70 درصد میاد پایین فقط براشون مهمه که بگن ما پیشرفت کردیم در صورتی که باطنشون هر روز به معنی کلمه "آشغال" نزدیکتر میشود و واقعا جای تاسف و تفکر دارد....