خودروی جدید رنو هیدروژنی با قابلیت بازیافت 95 درصدی معرفی شد + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

با نزدیک‌تر شدن به نمایش جدیدترین خودروی مفهومی رنو در 19 می 2022، این خودروساز فرانسوی از مدل مفهومی جدید خود رونمایی کرد. این خودرو یک کراس‌اوور هیدروژنی است که قابلیت بازیافت 95 درصدی دارد. رنو در پیش نمایش این خودرو، کراس‌اووری آینده نگرانه را به تصویر می‌کشد که از پنل‌های لمسی بسیار و صندلی‌های کشیده استفاده می‌کند.

مطابق اعلام رنو، 95 درصد این مدل مفهومی از موادی ساخته شده است که با محیط سازگاری دارند و 70 درصد مواد به کار رفته در ساخت آن نیز به صورت کامل قابل استفاده مجدد خواهند بود.

مدل مفهومی هیدروژنی رنو از زبان طراحی جدید این شرکت بهره می‌برد که شامل چراغ‌های کشیده و باریک و جلوپنجره‌ای به سبک الماس است. رنو مدتی پیش اعلام کرده بود که این کراس‌اوور مفهومی از قوای فنی هیدروژنی بهره خواهد برد. رنو در حال حاضر و از طریق همکاری با HYVIA، در زمینه تولید پیل سوختی هیدروژنی و استفاده از آن در خودروهایش فعالیت دارد. با این حال امکان دارد که این مدل مفهومی به یک موتور دوگانه سوز همچون پیشرانه تویوتا یاریس GR مجهز باشد که به طور همزمان از هیدروژن و بنزین به عنوان سوخت استفاده می‌کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران