موضوعات داغ

جیلی بخشی از سهام رنو موتورز کره را خریداری کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مطابق گزارش رسانه‌های چینی، گروه خودروسازی جیلی در روز دهم ماه می 2022، بخشی از سهام رنو موتورز کره جنوبی را خریداری کرد. این شرکت بخشی از هلدینگ رنو محسوب می‌شود همکاری جیلی و رنو موتورز کره در ژانویه 2022 علنی شد و این شرکت اکنون بخشی از سهام شرکت فرانسوی – کره ای را خریداری کرده است.

پس از این معامله، جیلی موتورز 34.02 درصد از سهام رنو کره موتورز را از طریق شرکت تابعه خود Centurion Industries Limited در اختیار خواهد داشت. هدف رنو و جیلی تولید خودروهای هیبریدی مدرن و کم‌مصرف برای عرضه به بازار کره جنوبی خواهد بود. بخشی از محصولات این شرکت نیز در کارخانه رنو سامسونگ واقع در بندر بوسان تولید خواهد شد که هدف آن صادرات به بازارهای دیگر است. تولیدات مشترک جیلی و رنو از سال 2024 میلادی به بازار عرضه خواهند شد.

محصولات جدید رنو سامسونگ یا رنو موتورز براساس پلتفرم ماژولار CMA گروه ولوو و جیلی توسعه خواهند یافت و قوای فنی این خودروها را نیز جیلی و ولوو تامین می‌کند. در سوی دیر وظیفه طراحی داخلی و ظاهری خودروها با رنو خواهد بود. هدف این همکاری غنی سازی سبد محصولات رنو است. در حقیقت جیلی به رنو کمک می‌کند تا سهم بیشتری از بازار خودرو کره جنوبی را در اختیار بگیرد. علاوه برآن به دلیل فروش اندک، رنو در سال 2020 از بازار خودرو چین خارج شده بود و اکنون همکاری با جیلی می‌تواند به حضور دوباره این برند فرانسوی در بازار چین کمک کند. در سوی دیگر همکاری جیلی از مزیت توافقنامه تجاری چین و ایالات متحده برخوردار است و هر ساله هزینه تحقیق و توسعه خود را افزایش می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد