سودآوری از فروش آنلاین، راهکار آتی بی ام و برای فروش خودرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فروش آنلاین کالاها و خدمات به رویدادی عادی در جهان امروز تبدیل شده است و خودروسازان نیز در تلاش هستند تا فروش آنلاین خودرو را به بخشی از فرهنگ مشتریان تبدیل کنند. یکی از پیشگامان فروش اینترنتی خودرو بی ام و است، شرکتی که پیش‌بینی می‌کند تا سال 2025 یک چهارم از سود خود را از طریق فروش آنلاین کسب خواهد کرد.

بی ام و در گزارش خود به این نکته اشاره می‌کند که بازار خرید و فروش خودروهای کارکرده از سال‌ها پیش در بستر آنلاین فعالیت می‌کند، پس به راحتی می‌توان خرید و فروش خودروهای صفرکیلومتر را نیز به صورت آنلاین انجام داد. بی ام و برای توسعه سیستم فروش آنلاین خود، از کمک اطلاعاتی شرکت مشهور Adobe بهره گرفته است.

جنز تیمر، معاون رئیس BMW در جریان یک گفتگو اظهار کرد که یک سوم از مشتریان بی ام و، تمایل دارند تا اتومبیل خود را به صورت آنلاین سفارش دهند. با این حال دشواری‌های در زمینه فروش خودروهای نو به صورت آنلاین وجود دارد. برخلاف کشور ما، قیمت خودروهای صفرکیلومتر در تمامی نمایندگی‌ها ثابت نیست و به دلیل فضای رقابتی بازار خودرو در اروپا و آمریکا، مشتریان قدرت چانه زنی برای کاهش قیمت تمام شده خودروهای صفر را در این مناطق دارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران