آیفون می‌تواند راننده را از اتومبیل خود بیرون بیندازد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مصرف مشروبات الکلی و رانندگی در حالت مستی، یکی از بزرگترین معضلات سیستم حمل و نقل در سراسر جهان است که با وجود تلاش‌های مکرر همچنان به عنوان یک تهدید جدی باقی است. شرکت اپل و تلفن همراه مشهور آن یعنی سری آیفون، اکنون قادر هستند تا این مشکل را حل کنند.

اپل اخیرا فناوری جدیدی را به ثبت رسانده است که با استفاده از آن آیفون، اپل واچ یا هر وسیله جانبی دیگری از این برند می‌تواند به عنوان تست تنفسی الکل ایفای نقش کند. این قابلیت به دستگاه اپل امکان می‌دهد بفهمد که آیا مشروب می‌نوشیده‌اید یا نه و آیا باید به شما اجازه داده شود که پشت فرمان بنشینید. این سیستم شامل تست‌های مختلفی از جمله چالش‌های مهارت و تست‌های ذهنی است که ممکن است کسی که مشروب می‌نوشیده نتواند از پس آن برآید.

اگر دستگاه اپل سطح بالایی از الکل را در خون راننده تشخیص دهد، اجازه رانندگی را از وی سلب خواهد کرد. با توجه به قوانین عدم رانندگی در حالت مستی، راننده نمی‌تواند شکایتی را در این مورد ثبت کند و به ناچار از خودرو بیرون انداخته خواهد شد. این اختراع به تازگی ثبت شده است و انتظار می‌رود در خودرو اپل که سال 2025 رونمایی خواهد شد، به کار گرفته شود.

نظرات
 
 
 
امیرشایان فرازی 1401/2/24
منطقیه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران