خط کشی‌های درخشان در خیابان، امکان جدید جاده‌های استرالیا!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دولت استرالیا در حال اجرای یک برنامه همگانی به ارزش 245 میلیون دلار است تا سطح ایمنی جاده‌ها را افزایش دهد. این برنامه شامل تکنیک‌های جدید برای حفظ امنیت رانندگان، عابران و دوچرخه سواران است.

یکی از بخش‌های جالب این برنامه میلیون دلاری، خط کشی درخشان جاده‌ها است. این خط کشی‌ها همانند اسباب‌بازی‌های کودکان شبرنگ هستند و در طول روز عادی به نظر می‌رسند اما با فرا رسیدن شب می‌درخشند. این خط‌کشی‌ها اکنون در ایالت ویکتوریا استرالیا به کار گرفته شده‌اند تا راننده‌ها درک بهتری از پیچ‌ها و تقاطع‌ها در طول شب داشته باشند.

شرکت ویکتوریایی Tarmac Linemarking تصاویری از اجرای آزمایشی خط‌کشی‌های جاده‌ای که در تاریکی می‌درخشند را در صفحه فیس‌بوک خود به اشتراک گذاشت. استفاده از این خط‌کشی‌ها موجب می‌شود تا سطح جاده‌ها در تاریکی مطلق قابل شناسایی باشد.

بخش دیگری از این برنامه نیز شامل افزایش امنیت عابران و دوچرخه سواران می‌شود. پیاده‌ روها با چراغ‌های LED‌ نشانه گذاری می‌شوند و مسیرهای امن برای دوچرخه سواران نیز روشن خواهند شد.

نظرات
 
 
 
به شدت مهم و کاربردی 1401/3/9
حالا جدای فاکتور های عدیده و مشکلات جدی غیر استاندارد بودن جاده های کشور ، در خیلی از جاده ها در شب دید کافی وجود نداره و جاده به سختی قابل تشخیص هست در نتجیه بسیار خطرناک
نه چراغی هست نه خط کشی درستی وجود دارد و جاده همرنگ اطراف خودش هست نه گاردریلی هست...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران