موضوعات داغ

خط کشی‌های درخشان در خیابان، امکان جدید جاده‌های استرالیا!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

دولت استرالیا در حال اجرای یک برنامه همگانی به ارزش 245 میلیون دلار است تا سطح ایمنی جاده‌ها را افزایش دهد. این برنامه شامل تکنیک‌های جدید برای حفظ امنیت رانندگان، عابران و دوچرخه سواران است.

یکی از بخش‌های جالب این برنامه میلیون دلاری، خط کشی درخشان جاده‌ها است. این خط کشی‌ها همانند اسباب‌بازی‌های کودکان شبرنگ هستند و در طول روز عادی به نظر می‌رسند اما با فرا رسیدن شب می‌درخشند. این خط‌کشی‌ها اکنون در ایالت ویکتوریا استرالیا به کار گرفته شده‌اند تا راننده‌ها درک بهتری از پیچ‌ها و تقاطع‌ها در طول شب داشته باشند.

شرکت ویکتوریایی Tarmac Linemarking تصاویری از اجرای آزمایشی خط‌کشی‌های جاده‌ای که در تاریکی می‌درخشند را در صفحه فیس‌بوک خود به اشتراک گذاشت. استفاده از این خط‌کشی‌ها موجب می‌شود تا سطح جاده‌ها در تاریکی مطلق قابل شناسایی باشد.

بخش دیگری از این برنامه نیز شامل افزایش امنیت عابران و دوچرخه سواران می‌شود. پیاده‌ روها با چراغ‌های LED‌ نشانه گذاری می‌شوند و مسیرهای امن برای دوچرخه سواران نیز روشن خواهند شد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/3/9
حالا جدای فاکتور های عدیده و مشکلات جدی غیر استاندارد بودن جاده های کشور ، در خیلی از جاده ها در شب دید کافی وجود نداره و جاده به سختی قابل تشخیص هست در نتجیه بسیار خطرناک
نه چراغی هست نه خط کشی درستی وجود دارد و جاده همرنگ اطراف خودش هست نه گاردریلی هست...