فیات دوکاتو با نشان تویوتا ساخته می‌شود، وقتی دوکاتو ژاپنی می شود!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

یکی از خودروهای مشهور کار و تجاری در بازار جهانی، فیات دوکاتو است که از سال 2010 در بازار ایران نیز حضور دارد. حق مونتاژ این خودرو بین شرکت‌های مختلف گروه فیات کرایسلر تبادل شده است و برای مثال در آمریکا با نام رم پرومستر و تحت نشان رم عرضه می‌شود. پس از ادغام دو گروه فیات کرایسلر و پژو سیتروئن، این ون با نشان پژو و سیتروئن نیز به بازار عرضه شد و به ترتیب با نام پژو باکسر و سیتروئن جامپر نیز به تولید رسید. اکنون گروه استلانتیس قصد دارد تا حق نشان این خودرو را به تویوتا نیز واگذار کند و نسخه برقی آن را با نشان تویوتا به بازار بفرستد.

نسخه جدید از فیات دوکاتو یا جایگزین آن از سال 2024 با نشان‌های تجاری مختلف وارد بازار خواهند شد. تولید این ون در دو کارخانه Gliwice (لهستان) و Atessa (ایتالیا) انجام خواهد گرفت و تویوتا اجازه دارد تا آن را با نشان خود به بازار عرضه کند. نسل فعلی فیات دوکاتو از سال 2006 میلادی در بازار حضور دارد و هم‌اکنون با عرضه نسخه‌های برقی، حیات آن به عنوان یک خودرو کار و تجاری برای مدتی تمدید شده است. البته فیات دوکاتو در ابعاد مختلفی به تولید می‌رسد که شامل ون جمع و جور، ون سایز متوسط، MPV و LCV ‌می‌شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران