تولید نسخه پلاگین هیبریدی مرسدس بنز B کلاس متوقف شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تولید اکثر نسخه‌های مرسدس بنز B کلاس پیش از عرضه فیس‌لیفت این مدل در سال جاری متوقف شد.

اکنون این شرکت آلمانی فقط B200 با موتور ۱.۵ لیتری بنزینی با توان 163 اسب بخار و B200d با موتور 2 لیتری دیزلی با توان 148 اسب بخار را عرضه می‌کند.

بنابراین تولید نسخه بنزینی B180، نسخه پلاگین هیبریدی B250e و نسخه‌های دیزلی B180d و B220d متوقف شده است.

مرسدس همچنین تریم‌های این مدل را به چهار کاهش داده است، در نتیجه فقط 8 نسخه مختلف از این مدل قابل سفارش است. قبلاً مشتریان می‌توانستند از بین 26 نسخه مختلف مدل موردنظر خود را انتخاب کنند. قیمت این مدل‌ها از 39600 دلار شروع می‌شود.

نسخه به‌روزشده رقیب بی ام و سری 2 اکتیو تورر قرار است در اواخر سال جاری عرضه شود، و تصاویر لورفته از آن سپر جلو و جلوپنجره مجدداً طراحی شده شبیه نسخه جدید مرسدس A کلاس را نشان می‌دهند.

انتظار می‌رود در کابین این مدل شاهد یک فرمان جدید و یک سیستم سرگرمی رسانه‌ای به‌روزشده باشیم.

پیشرانه‌های فیس‌لیفت B کلاس هنوز تأیید نشده است، اما همچنان انتظار می‌رود که با پیشرانه‌های بنزینی، دیزلی و پلاگین هیبریدی عرضه شود.

به نظر می‌رسد که این آخرین نسخه از مرسدس بنز B کلاس باشد، که اولین بار دو نسل پیش در سال ۲۰۰۵ عرضه شد. رؤسای مرسدس قصد دارند با عرضه مدل‌های پیشرفته و توقف تولید خودروهای پایین‌رده، این شرکت را به یک برند لوکس تبدیل کنند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران