نظارت مستقیم بانک مرکزی روی منشأ ارز موردنیاز جهت واردات خودرو

ابلاغ قانون ساماندهی صنعت خودرو به رئیس‌جمهور حاکی از تحقق ازسرگیری واردات است. مهلت تنظیم آیین‌نامه اجرایی تا پایان خردادماه به پایان می‌رسد و در صورت عدم مغایرت با محدودیت‌ها و شروط تعیین‌شده و کسب رضایت نهایی، فرایند واردات خودرو رسما آغاز می‌شود.

با این حال، واردکنندگان باید از شروط و الزامات متعددی پیروی کنند که یکی از آن‌ها، تأیید منشأ ارز واردات خودرو از سوی بانک مرکزی است. به بیان بهتر، تنها در صورت تأیید منشأ ارز موردنیاز توسط بانک مرکزی، واردکننده می‌تواند برای واردات خودرو اقدام کند.

از طرف دیگر، بانک مرکزی می‌بایست با توجه به وضعیت ارزی کشور، سقف ارز قابل تخصیص برای واردات را مشخص کند. برخی کارشناسان حوزه بر این باورند که در بهترین حالت ممکن، حداکثر 2 درصد از منابع ارزی کشور صرف واردات خودرو خواهد شد.

نظرات
 
 
 
Irani 1401/3/25
ابن داستان وارداتم الکیه آخرش به اسم کمبود ارز یا یک بهونه دیگه کنسلش میکنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران