موضوعات داغ

طراحی اروپایی و جذاب خودروی برقی ام جی مولان

عکس مطلب اول

کمپانی MG به تازگی از جدیدترین محصول خود به نام مولان (یا MG 4) رونمایی کرده است. البته نخستین تصویر از این ماشین جذاب برای نخستین بار در ماه فوریه در فضای آنلاین منتشر شد و ام جی جزئیات بسیار کمی را در مورد آن افشا کرد.

ام جی مولان یا MG4 از زبان طراحی جدیدی استفاده می‌کند و تقریبا هم‌اندازه با کیا e-Niro است. این خودرو با ذهنیت مصرف‌کنندگان انگلیسی ساخته شده و می‌توان آن را جایگزین هاچبک‌هایی همانند فولکس‌واگن ID3 و کیا e-Niro در نظر گرفت.

گفته می‌شود شتاب مولان تنها در عرض 4 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. البته این ادعا هنوز از طرف MG مورد تأیید قرار نگرفته است.

مولان بر اساس پلتفرم انحصاری خودروهای اسپرت SAIC یا همان نبیولا (Nebula) ساخته شده و قدرت پیشرانه روی چرخ‌های عقب اعمال می‌شود (RWD).

ام جی مولان

اطلاعات چندانی درباره باتری ام جی فور وجود ندارد. ولی برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که همانند خودروی برقی ZS، مولان نیز به پک باتری 51 کیلووات ساعتی با شعاع پیمایشی 318 کیلومتر، یا باتری 73 کیلووات ساعتی با شعاع پیمایشی 440 کیلومتر مجهز است.

از طرف دیگر، گزارش‌های متعددی تأکید دارند که ام جی مولان شبیه به خودروی برقی MG 5 است. در این صورت، می‌توان انتظار داشت که این محصول جذاب چینی نیز به موتور 154 اسب بخاری و پک باتری 57.7 کیلووات ساعتی مجهز باشد که شعاع حرکتی آن به 402 کیلومتر می‌رسد و شتاب صفر تا 100 آن در مدت‌زمان تقریبی 7 ثانیه اتفاق می‌افتد.

بدین ترتیب، ام جی 4 رقیب مستقیم هاچبک چینی دیگری به نام Ora Funky Cat خواهد بود که در سال جاری روانه بازار انگلستان شده است.

نمای عقب ام جی فور

مولان از لحاظ ظاهری شباهت خاصی به سبک اسلیک خودروهای چینی ندارد و مطابق با سلیقه اروپایی‌ها ساخته شده است. خطوط و ناهمواری‌های شکسته و تند، جلوپنجره تقریبا کوچک، چراغ‌های باریک و تهاجمی جلو، رینگ‌های پنج‌پر 18 اینچی، چراغ‌های باریک و کشیده و اسپویلر سقفی دوتکه در قسمت عقب، از جمله مشخصات ظاهری مولان به حساب می‌آیند.

کمپانی MG هنوز اطلاعات کامل درباره این کراس اور جذاب را اعلام نکرده است. ولی می‌توان حدس زد مولان در بازه قیمت 47 الی 50 هزار دلار روانه بازار شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد