موضوعات داغ

جتور T-X، آفرودر تازه از دیار چین

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

به نظر می‌رسد خودروسازان چینی در حال عبور از مرحله تولید خودروهای اقتصادی صرف هستند و به تولید پیکاپ‌های آفرودی علاقمند شده‌اند. بعد از عرضه نسخه خاص جک هانتر موسوم به شیطان سبز، اکنون زیرمجموعه چری شاسی بلند آفرودی جتور T-X را به نمایش گذاشته است.

خبر تولید جتور T-X توسط مدیر عامل این شرکت منتشر شد. جتور T-X براساس مدل مفهومی T-X ساخته خواهد شد که مدتی پیش توسط جتور و در قالب شاسی‌بلند رونمایی شد. جتور T-X با سه موتور 1.6 لیتری توربو، 2 لیتری توربو و هیبریدی به بازار عرضه خواهد شد. این شاسی‌بلند آفرودی در قالب شاسی بلندهای هفت نفره و پنج نفره و با سیستم انتقال قدرت تک دیفرانسیل یا دو دیفرانسیل به تولید خواهد رسید.

با وجود تغییر سلیقه خودروسازان چینی، رویه ثابت آن‌ها در الهام‌گیری یا کپی برداری از تولیدات مشهور جهان همچنان ثابت باقی مانده است. جتور T-X بیش از آن‌که شبیه به شاسی‌بلندهای چینی باشد، به نسخه چهاردرب فورد برانکو شباهت دارد و به نظر می‌رسد جتور تمامی نقاط فورد برانکو را ریز به ریز در جتور T-X بازآفرینی کرده است. کپی برداری جتور T-X از فورد برانکو و گریت وال تانک 300 آن‌قدر واضح است که حتی رسانه‌های چینی نیز به این واقعیت اشاره کرده‌اند.

جتور T-X

در طراحی ظاهر جانبی جتور T-X نیز از آفرودر مشهور تویوتا یعنی تویوتا FJ‌ کروزر الهام گرفته شده است. گلگیرهای خودرو پف کرده‌اند و تایرهای آفرودی ضخیم ظاهر خشن آن‌ها را تکمیل می‌کنند. جتور T-X نخستین عضو خانواده جدید محصولات این شرکت به نام Travel+2.0 خواهد بود که در آینده اخبار بیشتری از آن خواهیم شنید.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد