جریمه فرناندو آلونسو پس از پایان مسابقه فرمول یک کانادا 2022

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

دفاع آلونسو در دور پایانی مسابقه فرمول یک کانادا دردسر ساز شد.

در دور پایانی مسابقه، فرناندو آلونسو هنگام دفاع در برابر والتری بوتاس اقدام به دوبار بستن راه بوتاس کرد و همین امر کافی بود تا داوران پس از پایان مسابقه جریمه ۵ثانیه ای برای وی در نظر بگیرند.

پس از پایان مسابقه فرناندو آلونسو دو رده از دست داده و به رده ۹ام سقوط کرد. همچنین قهرمان دو دوره رقابتهای فرمول یک همچنین یک امتیاز منفی در کارنامه حرفه ای خود دریافت کرده است.

در قوانین آمده است که رانندگان تنها قادر به یک بار تغییر مسیر در جریان دفاع کردن هستند تا راننده پشت سر دچار خطر تصادف نشود و امکان سبقت وجود داشته باشد.

پس از بررسی فیلم های دور ماقبل آخر مسابقه فرمول یک کانادا مشخص شده است که در فاصله بین پیچ های ۱۰تا۱۲، راننده خودرو ۱۴(فرناندو آلونسو) در جریان دفاع در برابر خودرو شماره ۷۷(والتری بوتاس) دوبار اقدام به تعویض جهت حرکت خودرو خود کرده است و همین امر منجر به از دست رفتن موقعیت سبقت گیری والتری بوتاس شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران