تولید هیوندای ولستر در ماه ژوئیه برای همیشه متوقف می‌شود

در ماه ژوئیه، تولید ولستر در کره جنوبی برای همیشه متوقف می‌شود. کمپانی هیوندای پس از 11 سال قصد دارد ولستر دوست‌داشتنی را از سبد محصولات خود حذف کند تا ظرفیت کافی برای تولید داخلی نسل بعدی کونا و همین‌طور النترا N یا همان آوانته N فراهم شود. بد نیست بدانید که فرایند ساخت هاچبک اولیه آیونیک نیز در ماه ژوئیه برای همیشه متوقف خواهد شد.

در حال حاضر، هیوندای نسخه اصلی ولستر را کنار گذاشته و تنها نسخه انحصاری Veloster N را تولید می‌کند. این خودرو فعلا در کارخانه Ulsan 1 ساخته می‌شود، یعنی همان جایی که فرایند مونتاژ خودروهای کونا در حال انجام است. ولی زمانی که نسل بعدی کونا از راه برسد، دیگر جایی برای ولستر باقی نمی‌ماند.

هیوندای ولستر N

با توجه به گزارش‌های متعدد، ولستر دوران محبوبیت را پشت سر گذاشته و جای خود را به خودروهای پرطرفداری مثل النترا N داده است. النترا N به محض ورود به بازار توانست توجه بسیاری را به خود جلب کرده و سهم فروش ولستر را به خود اختصاص دهد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران