دومین مرحله عرضه خودرو در سامانه یکپارچه، 25 تیرماه

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد مطابق برنامه زمان‌بندی مرحله دوم عرضه خودرو توسط سامانه تخصیص خودرو از 25 تیرماه به مدت یک هفته تا انتهای تیرماه انجام می‌شود.

امید قالیباف ضمن اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای عرضه 82 هزار دستگاه خودرو در مرحله دوم قرعه‌کشی در سامانه تخصیص خودرو گفت که احتمال افزایش عرضه تا 100 هزار دستگاه خودرو نیز وجود دارد.

او گفت که قرعه‌کشی در همان سامانه قبلی شرکت مگا انجام می‌شود و البته اقداماتی برای بهبود ضرایب ایمنی آن انجام می‌شود.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که از ماه گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. سامانه‌ای که به گفته مسئولان وزارت صمت از امنیت و اطمینان لازم برخوردار نیست و بنظر می رسد با رفع برخی از نواقص و افزایش ضریب ایمنی آماده انجام مرحله دوم قرعه کشی و تخصص خودرو شده است.

عرضه خودروها در یک سامانه یکپارچه همچنان از نظر کارایی و تاثیر بر بازار خودرو زیر سوال است. با تدابیر صورت گرفته در این سامانه و تجربیات بدست آمده از مرحله اول تخصیص خودرو، وزارت صمت خود را آماده برگزاری دور دوم عرضه درسیستم تخصیص یکپارچه خودرو می کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران