موضوعات داغ

تویوتا هایلوکس اپکس آفرود جدید در استرالیا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

موفقیت فورد رنجر رپتور سایر خودروسازان را بر آن داشته است تا نسخه‌های مشابهی از پیکاپ‌های خود را عرضه کنند. تویوتا با هایلوکس GR اسپورت تا این حد پیش نرفت، اما شعبه استرالیایی این شرکت در حال کار روی نسخه اپکس این پیکاپ محبوب با ارتقاهای مخصوص آفرود است.

تویوتا استرالیا در این باره گفت: "تویوتا در تلاش برای گسترش خط تولید هایلوکس، قصد دارد یک نسخه آفرود اپکس از آن عرضه کند که جایگزین هایلوکس راگد X می‌شود. جزئیات، از جمله زمان عرضه، در آینده اعلام خواهد شد."

طبق گزارشات، فروش نسخه‌های روگ و راگد X از زمان معرفی آن‌ها در سال ۲۰۱۸ از ۱۷۰۰۰ نسخه فراتر رفته ‌است. این نشانگر موفقیت احتمالی اپکس جدید است که قابلیت‌های آفرود بهتری نسبت به آن‌ها دارد. بسیاری از ما دوست داریم نسخه تولیدی کانسپت هایلوکس تونکا ۲۰۱۷ را ببینیم، اگرچه پیاده‌سازی تجهیزات آن نسخه برای یک مدل تولیدی کار بسیار دشواری خواهد بود.

تویوتا هایلوکس

انتظار می‌رود که هایلوکس اپکس جدید یک سپر فولادی با یک میله محافظ، یک نوار نوری LED یکپارچه، یک لوله تنفس، محافظ‌های پلاستیکی گلگیر، تایرهای بزرگتر و یک سیستم تعلیق مخصوص آفرود داشته باشد. این پیکاپ احتمالاً از نسخه تقویت‌شده موتور ۲.۸ لیتری توربودیزل موجود استفاده خواهد کرد. این موتور که با فیس‌لیفت هایلوکس معرفی شد، در حالت عادی توان ۲۰۱ اسب بخار تولید می‌کند. اگرچه هایلوکس GR اسپورت در بازار ژاپن، اروپا و تایلند قدرت بیشتری نسبت به نسخه اصلی ندارد، اما نسخه آفریقای جنوبی توان ۲۲۱ اسب‌ بخار تولید می‌کند که نشانگر قابلیت ارتقای این موتور است.

استرالیا بازار مناسبی برای پیکاپ‌های تقویت‌شده مانند تویوتا هایلوکس راگد X، نیسان ناوارا پرو 4X واریور، مزدا BT-50 تاندر و فولکس‌واگن آماروک W580X است. البته این مدل‌ها قدرت و سیستم تعلیق مشابه با فورد رنجر رپتور را ندارند. امیدواریم تغییرات تویوتا هایلوکس اپکس جدید بازار پیکاپ‌های آفرود در استرالیا را رقابتی‌تر کند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد