فرصت پرداخت مالیات خودروهای میلیاردی ، فقط تا یک ماه

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خودروهای با ارزش بیش از ۱۰میلیارد ریال که برای آن‌ها برگ اجرایی پرداخت مالیات صادر شده است، برای پرداخت مالیات یک ماه فرصت دارند.

طبق اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور پیرو اعلام مالیات مالکان خودروهای با مجموع ارزش بیش از 10میلیارد ریال در اجرای حکم بند (ش) تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان خودروهای یادشده صادر و پیامک شده است و اشخاصی که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات تعلق گرفته اقدام نکرده‌اند و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به‌نشانی my.tax.gov.ir قابل پرداخت است؛ بر این اساس افراد مشمول مالیات حداکثر تا یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند، در غیر این صورت از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به‌عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، همچنین مؤدیان گرامی معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌توانند در سامانه مذکور با ثبت "عدم‌پذیرش " مراتب اعتراض خود را اعلام کنند تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.

جدول محاسبه مالیات خودرو لوکس
1-      تا مبلغ پانزده میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال نسبت به مازاد ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یک درصد
2-      تا مبلغ سی میلیارد (۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال نسبت به مازاد پانزده میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال ۲ درصد
3-      تا مبلغ چهل و پنج میلیارد (۴۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال نسبت به مازاد سی میلیارد (۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال ۳ درصد
4-      نسبت به مازاد چهل و پنج میلیارد (۴۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال ۴ درصد

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران