موضوعات داغ

جذاب مثل تویوتا آیگو X‌ ، کوچک ترین شاسی بلند چهار چرخ محرک جهان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا آیگو X‌ یک شاسی‌بلند فوق‌العاده کوچک است که براساس پلتفرم مشترک با تویوتا یاریس ساخته شده است. بنابراین تویوتا آیگو X‌ یک خودرو شهری است که نسبت به هاچ‌بک‌ها مقاوم‌تر است و ارتفاع بیشتری دارد. قیمت تویوتا آیگو X‌ در انگلستان از 14800 پوند شروع می‌شود و گران‌ترین تیپ آن با تمامی امکانات 19650 پوند قیمت دارد.

تویوتا آیگو X‌ ارتفاع چندان بلندی ندارد، از این رو تویوتا برای عکسهای تبلیغاتی آن از مدل‌های بلندقامت استفاده نمی‌کند تا کاربردی بودن محصولش زیر سوال نرود. برای مقایسه بهتر است بدانید که ابعاد و قامت تویوتا آیگو X‌ معادل 60 درصد یک لندروور دیفندر است.

رینگ‌های در نظر گرفته شده برای تویوتا آیگو X‌ از نوع 18 اینچی هستند و به خوبی قوس داخل چرخ‌ها را پر می‌کنند. تویوتا هیچ اطلاعاتی در مورد زاویه ورود و خروج یا زاویه شکست این شاسی‌بلند کوچک منتشر نکرده است، از این رو توصیه می‌شود که قید هرگونه عملیات آفرودی سنگین با این خودرو را بزنید.

تویوتا آیگو X‌

از نظر فضای داخلی، تویوتا آیگو X‌ مناسب ظاهر می‌شود و برای استفاده در مسافرت‌های کوتاه شهری و بین شهری مناسب است. همچنین ابزارهای فناوری این خودرو در دسترس مخاطبان قرار دارند و به راحتی قابل استفاده هستند. از این رو می‌توان شاسی‌بلند کوچک تویوتا را کاربردی قلمداد کرد. با این حال همچون نسخه هاچ‌بک یعنی تویوتا یاریس، فضای کافی برای سرنشنیان ردیف عقب آیگو وجود ندارد.

موتور تویوتا آیگو X‌ از نوع یک لیتری تنفس طبیعی است که 71 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد رسمی این خودرو 15.6 ثانیه اعلام شده است که رقم کندی است و البته نباید انتظار شتاب خارق‌العاده را از این خودرو داشت. جنبه مثبت تویوتا آیگو X‌ در بحث فنی، کم مصرف بودن آن است. همچنین باید توجه کرد که تویوتا آیگو X‌ تنها شاسی بلند با سیستم چهارچرخ محرک است که با قیمتی کمتر از 20 هزار پوند در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد