پیشنهاد برای ساخت پلتفرم مشترک خودرویی با چین و روسیه

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

دبیر انجمن هماهنگی صنعت خودرو ضمن اشاره به شرایط فعلی و استقبال از حضور خودروسازان و قطعه‌سازان ایرانی در بازار کشور روسیه، پیشنهاد تعریف و طراحی یک پلتفرم مشترک خودرویی بین کشورهای ایران، روسیه و چین ارائه نمود.

احمد قلعه‌بانی در گفت‌وگویی ضمن اشره به شرایط موجود و فرصت مناسب برای حضور خودروسازان و قطعه‌سازان ایرانی در بازار روسیه و بسط همکاری‌های طرفین، پیشنهاد طراحی و ساخت یک پلتفرم مشترک خودرویی بین ایران، روسیه و چین را مطرح نمود.

دبیر انجمن هماهنگی صنعت خودرو کشور با اشاره به موضوع پلتفرم مشترک افزود شرکت های بین‌المللی و خودروسازان جهانی به دلیل کاهش دادن هزینه‌های تولید، اقدام به طراحی پلتفرم‌های مشترک می‌نمایند. چون سرمایه‌گذاری در بخش موتور، گیربکس، اکسل و غیره هزینه‌بر است.

وی همچنین گفت اگر شرکت‌های خودروساز بزرگ ایرانی، همراه با خودروسازان کشور چین و روس برای طراحی و تولید یک پلتفرم مشترک به توافق برسند، می‌توانند خودروهایی با مدل‌های متفاوت تولید کنند و در بازارهای داخلی و همینطور کشورهای همسایه و منطقه به فروش برسانند.

قلعه‌بانی تصریح‌ کرد که محقق شدن این موضوع به انجام مذاکرات، توافق طرفین و همچنین قبول داشتن یکدیگر بستگی دارد. همچنین باید شرکت‌هایی از هر سه شرکت برای انجام این مهم تمایل داشته باشند

وی عنوان ‌کرد با طراحی و تولید پلتفرم مشترک، در زمینه عرضه خودروهای برقی و همچنین سوخت فسیلی انجام پذیرد و باعث رقابت‌پذیری محصولات تولید شده پلتفرم مشترک در رقابت با تولیدات جهانی می‌شود.

دبیر انجمن هماهنگی صنعت خودرو کشور در ادامه به این موضوع اشاره کرد که در صورت امکان و تمایل شرکت‌های ترکیه‌ای می‌توان از توانمندی آن‌ها نیز استفاده کرد

نظرات
 
 
 
بابی 1401/5/19
آلمان و کره و ژاپن رو ول کردید چسبیدین به خودروسازی روسیه و چین ؟؟؟!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران