آیین‌نامه واردات خودرو در حال نهایی شدن است

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

خردادماه امسال قانون واردات خودرو نهایی شده و به دولت ابلاغ شد و از آن زمان تاکنون تمام فعالان خودرو در انتظار نهایی شدن و ابلاغ آیین نامه واردات هستند. این آیین نامه از زمان ابلاغ قانون تا همین لحظه بلاتکلیف بوده و درحال بررسی و چکش کاری مابین دولت و مجلس است و خبر از رسمی شدن و ابلاغ سراسری برای اجرا نیست. وزارت صمت در بین عنوان کرده است که آیین نامه واردات خودرو در مرحله نهایی قرار دارد و در انتظار هیئت دولت برای تایید است. البته نمایندگان مجلس نسبت به بندهای این آیین‌نامه انتقاد جدی دارند.

در شرایط فعلی طی خبری که از سمت وزارت صمت و به نقل وزیر صمت منتشر شده است، آیین‌نامه واردات نهایی شده و هفته آینده خبر قطعی واردات خودرو را اعلام خواهد شد. همچنین او در ادامه افرود خودرو دست دوم وارد نخواهد شد. واردات مدل‌های خودرو به بازرگانان و واردکنندگان بستگی دارد.

بر اساس گزارش تحریریه خودروبانک پس از کش و قوس های فراوان بنظر می رسد آیین‌نامه واردات خودرو نهایی شده و شنبه هفته پیش‌رو ابلاغ و اعلام خواهد شد.

بروزرسانی:

طبق تماس خبرنگار خودروبانک با وزارت صمت، فاطمی امین وزیر صمت عنوان نمود است که مراحل نهایی شدن آیین‌نامه واردات خودرو در حال انجام شدن است و البته صحبتی در خصوص اعلام نهایی شدن آیین‌نامه در روز شنبه هفته پیش‌رو مطرح نشده است.

نظرات
 
 
 
مجید 1401/5/29
خوب که چی . نهایتا سودی برای ما نخواهد داشت.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران