موضوعات داغ

آیین نامه واردات خودرو بالاخره ابلاغ شد، واردات خودرو در یک قدمی اجرا + مدارک

عکس نویسنده
محسن آل طه
نویسنده
عکس مطلب اول

پس از ماه ها حواشی و اتفاقات مختلف در مورد واردات خودرو، بالاخره هیئت وزیران، آیین نامه واردات خودرو را مصوب و ابلاغ کردند. آیین نامه ای که اگر به بندهای آن دقت کنید، بسیار شبیه به شایعاتی است که قبل از انتشار این آیین نامه منتشر شده بود. حال اگر از این حواشی بگذریم، بالاخره این آیین نامه ابلاغ شده و بندها و تبصره های آن مشخص شده است.

سقف قیمتی برای خودروهای وارداتی

اولین و البته مهم ترین نکته در مورد واردات خودرو، سقف قیمتی 10 و 20 هزار یورو است و گفته شده که اولویت با خودروهای زیر 10 هزار یورو است. البته هیچ گونه صحبتی در مورد تعرفه واردات بیان نشده است.

عرضه خودروهای وارداتی تنها در بورس کالا

نکته بعدی در این آیین نامه، عرضه خودروهای وارداتی تنها در بورس کالا است، به این معنا که باید قیمت پایه برای هر خودروی وارداتی مشخص، و سپس در بورس کالا (یا بهتر بگوییم مزایده) به فروش می رسد.

محدودیت مالی برای واردات خودرو

نکته مهم بعدی، سقف یک میلیارد یورویی برای واردات خودرو است. به این معنا که سقف منابع ارزی در نظر گرفته شده برای واردات خودرو تنها یک میلیارد یورو است و بعد از آن، می بایستی برای واردات خودرو، سرمایه گذاری خارجی انجام شود. موضوعی که می تواند کارت برنده ای برای خودروسازان داخلی جهت تداوم واردات خودرو باشد.

آیین نامه واردات خودرو

در زیر می توانید آیین نامه واردات خودرو را مشاهده کنید.

آیین نامه واردات خودرو (صفحه اول)

آیین نامه واردات خودرو (صفحه دوم)

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد