موضوعات داغ

حضور شرکت ایلیاموتور با شاسی بلند دایون Y5 در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت ایلیاموتور همراه با محصول خود یعنی دایون Y5 در نمایشگاه دستاوردهای خودرو کشور حاضر شده تا پیشرفت حاصل شده را در زمینه تولید خودرو SUV شاسی مستقل دایون Y به نمایش بگذارد. شاسی بلند دایون Y5، محصول مونتاژی جدید صنایع خودروسازی ایلیا (زیرمجموعه‌ کیان موتور)، نسخه SUV وانت دایون V5 است که این وانت از سوی مکس موتور (زیرمجموعه گروه خودروسازی ماموت) با نام کلوت به تولید می‌رسد.

این محصول با هدف تامین نمودن بازار شاسی بلندهای آفرودی در کشور ارائه شده و در کنار قوای فنی مناسب از قابلیت آفرود خوبی نیز برخوردار است. دایون Y5 از یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه با حجم موتور1997 سی سی و توربوشارژ بهره می‌برد که حداکثر قدرت202 اسب بخار در 5600 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور280 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه تولید می‌کند. جعبه دنده 6 سرعته خودکار وظیفه انتقال نیرو را به دو دیفرانسیل برعهده دارد.

دایون Y5 حس واقعی شاسی بلند سواری

تجربه سواری دایون Y5 حس واقعی شاسی بلند سواری و تسلط سرنشینان به جاده را القا می‌کند. استفاده از رینگ 17 اینچی و تایرهای بزرگ نیز به این موضوع کمک کرده است. البته Y5 یک شاسی بلند با ساختار اتاق مستقل از شاسی است و این موضوع بدان معناست که شاسی مستقل خودرو از نوع نردبانی با 10 ستون مستقل افقی است که اتاق و سیستم انتقال نیرو بر روی آن نصب می‌شود. این سبک طراحی تا حدود زیادی وزن قابل توجه حدود 1.9 تنی این خودرو را توجیح می‌کند.

شرکت ایلیا موتور با ارائه دایون Y5 تلاش خود را برای پوشش نیازهای علاقمندان به خودروهای آفرودی و شاسی مستقل نموده است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/6/5
با سلام
اینم بفرمایید که ثبت نامی های بهمن 1400 که باید سه ماهه تحویل میشد بعد از گذشت هشت ماه هنوز تحویل نشده.
الان مدیر فروشش نیاد بگه زودتر از موعد همه رو تحویل دادیم.