مراسم رونمایی دستگاه سنجینو شرکت کالارسان در حوزه حمل و نقل خرده بار

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

شرکت کالارسان عصر دیروز طی مراسمی از دستگاه سنجینو که یک ابزار دانش بنیان برای اندازه گیری وزن و حجم مرسولات خرده بار و محاسبه هوشمند هزینه ارسال بر مبنای مسافت و فاکتور ابعاد و وزن بوده، رونمایی کرده است.

دستگاه سنجینو که یک ابزار دانش بنیان برای اندازه گیری وزن و حجم مرسولات

کالارسان بهار کیش یک شرکت فعال در زمینه حمل و نقل مرسولات پستی توسط پایانه های مسافربری اتوبوس رانیست. کالارسان فعالیت خود در زمینه حمل و نقل مرسولات پستی را با هدف ساماندهی این بازار و ارسال ایمن و سریع مرسولات پستی به کل شهرهای ایران از حدود ۲۰ سال پیش در پایانه مسافربری بیهقی تهران آغاز کرد.

آیدین نراقی مدیرعامل کالارسان اظهار کرد امروزه این شرکت در تمامی شهرهای کشور که دارای پایانه مسافربری اتوبوس رانی هستند، حضور داشته و ارسال و دریافت مرسولات پستی را توسط شبکه اتوبوسرانی به تمام نقاط کشور انجام می دهد. اکنون کالارسان موجب اشتغال زایی ۳۰۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شامل پرسنل عملیاتی و اجرایی، شبکه توزیع و شبکه جمع آوری شامل پیک های موتوری و وانت بارها و همچنین ناوگان اتوبوس رانی کشور شده است. در شرایط کرونا که عملا مسافر ناوگان اتوبوسرانی بین جاده ای کشور کم شده بود، درآمد این شرکتها توسط حمل و نقل خرده بار توسط کالارسان تامین می شد.

مراسم رونمایی دستگاه دانش‌بنیان شرکت کالارسان در حوزه حمل و نقل خرده بار

امیرحسین یاری مدیر اجرایی کالارسان بین کرد که سرویس حمل و نقل درب تا درب نیز به صورت لجستیک توسط این شرکت راه اندازی شده که به زودی قرار است این سرویس به صورت انحصاری توسط تیم این شرکت راه اندازی شود تا هزینه تحمیل شده به مشتری کاهش یابد. در حال حاضر کالارسان در حال توسعه زیرساخت خدمت درب تا درب بوده تا کالا را از درب منزل یا محل کار مبدا تا محل مورد مقصد ارسال کند.

یاری اظهار کرد که دستگاه دانش بنیان سنجینو کالارسان با هدف ارائه نرخ نامه و تعرفه منصفانه در ازای ارسال بار تحت شرایط مختلف رونمایی شده است. این دستگاه نرخ بارنامه را بر اساس وزن و حجم بار با توجه به مسافت مبدا تا مقصد سنجیده و نرخ ثابتی را به مشتری ارائه می دهد. این موضوع باعث می شود تا نرخ های توافقی و متغیری که به ازای حمل یک بار ثابت توسط تعاونی های مسافربری اتوبوسرانی به مشتری تحمیل می شد، برچیده شود. چراکه نرخ بارنامه های کالارسان با دستگاه دانش بنیان سنجینو صرفا بر اساس وزن و حجم بار و فاصله بین مبدا تا مقصد سنجیده می شود و کالارسان رقم ثابتی را به ازای حمل مرسوله های یکسان دریافت می کند.

تیم مدیریتی شرکت کالارسان

امیرحسین یاری بیان کرد که دستگاه سنجینو کالارسان قادر است بارهایی با نهایت ابعاد ۱ در ۱ در ۱ متر را تا نهایت ۲۰۰ کیلوگرم را اندازه گیری کند که این محدودیت ابعاد به دلیل محدودیت باکس باری اتوبوسهای مسافربریست.

یاری مدیراجرایی کالارسان در خصوص رقبای این شرکت عنوان کرد: رقیب اصلی کالارسان تعاونیها هستند و مزیت رقابتی اصلی کالارسان نسبت به رقبا قیمت گذاری منصفانه، تعیین قیمت بر اساس وزن حجمی مرسولات و اعلام وزن مرسوله که تا به امروز در ناوگان حمل و نقل خرده بار توسط شبکه اتوبوسرانی مسافری وجود نداشته است.

مدیراجرای کالارسان بیان کرد که این شرکت قصد دارد که ابتدا دستگاه دانش بنیان سنجینو را در در پایانه بیهقی و تا سه ماه آینده در تمامی پایانه های مسافری اتوبوس رانی استان تهران نصب کند. در مرحله بعد این دستگاه در پایانه های اصفهان و سپس در تمامی مراکز استانها طی یکسال آینده نصب خواهد شد.

یاری در خصوص مزایای رقابتی کالارسان گفت: یکی دیگر از مزایای رقابتی این شرکت نصب دستگاه ایکس-ری در انبار اجناس خود بوده که اجناس ورودی را کنترل کرده تا از حمل کالاهای ممنوعه مانند مواد مخدر، اسلحه، مشروبات الکلی و مواردی این چنینی جلوگیری شود. این اولین بار بوده که دستگاه ایکس-ری در پایانه حمل و نقل خرده بار در پایانه های مسافربری اتوبوس رانی نصب می شود که از حمل کالاهای ممنوعه غیرمجاز جلوگیری به عمل می آید. دیگر مزیت رقابتی کالارسان، بیمه تمامی بارنامه ها به صورت پایه تا یک میلیون تومان بوده که البته بنا به درخواست مشتری امکان تعیین بیمه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای بارنامه ها بدون کارشناسی نیز وجود دارد.

دستگاه سنجینو شرکت کالارسان در حوزه حمل و نقل خرده بار

تمامی انبارهای مستقر در پایانه های مسافربری کالارسان به سیستم روز انبارگردانی هوشمند rfid جهت دقت در فرآیند رهسپاری مرسوله مجهز گردیده اند. ضمنا این شرکت به صورت آزمایشی از صندوق های هوشمند کالا جهت تسریع فرآیند عملیاتی داخلی خود و ایجاد خدمت جدید جهت تحویل مرسولات به مشتریان خارج از انبارها بصورت ۲۴ ساعته در هفت روزهفته رونمایی کرده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران