موضوعات داغ

چرا بعضی از خودروهای 7 نفره و MPVها چیدمان صندلی 2-2-3 دارند؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

وسایل نقلیه چند منظوره یا MPV که به عنوان وسیله‌ای مناسب برای"حمل مردم" نیز شناخته می‌شوند، تنها چند دهه پیش بسیار محبوب بودند. در ابتدا خودروهای MPV به عنوان یک راه‌حل عالی برای خانواده‌های پرجمعیت تصور می شدند. این مدل ماشین‌ها با داشتن فضای بزرگتر و تعداد صندلی های بیشتر بسیار کاربردی هستند. ماشین‌های MPV برای کسانی که به ظرفیت حمل بیشتری نسبت به خودروهای خانوادگی خود نیاز دارند، گزینه ای بسیار عالی هستند.

این روزها MPV ها کمتر از گذشته رایج هستند، زیرا محبوبیت خود را به شاسی بلندها و کراس اوورها از دست داده اند. اما هنوز حرف‌های زیادی برای گفتن در مورد مفهوم MPV وجود دارد. دو مدل ترکیب برای چینش صندلی در ون‌های MPV وجود دارد که هرکدام معایب و مزایای خود را دارد. ترکیب 2-2-3 و 2-3-2 در خودروهای مختلف اعم از MPVها و SUVها مورد استفاده قرار میگیرد. البته ترکیب 2-3-2 بیشتر در SUVها و 2-2-3 در MPV کاربرد دارد و این موضوع دلایل خاص خود خود را دارد.

آسودگی سرنشینان و ایجاد یک فضای راحت برای خانواده یکی از مواردی که در خودروهای ون MPV بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در خصوص چیدمان صندلی‌های MPV و انتخاب ترکیب 2-2-3 برای چینش صندلی در این مدل خودروها، دقیق قرارگیری ردیف سوم به صورت سه نفره در نظر گرفتن این موضوع است که معمولا یک خودرو 7 نفر با ظرفیت کامل پر نمی‌شود و کمتری زمانی پیش می‌آید که 7 نفر همزمان داخل خودرو حضور داشته باشند. به همین دلیل و با این انتخاب هوشمندانه در اغلب اوقات فضای نشستن برای سرنشینان خیلی بیشتر و راحت تر خواهد و فشردگی در فضای نشستن در بخش جلویی وجود نخواهد داشت.

در ترکیب چینش صندلی‌ها به صورت 2-2-3 شما در وسط خودرو 2 صندلی مستقل خواهید داشت که از هم جدا هستند و در حقیقت یک راهروی میانی برای دسترسی راحت نفرات به ردیف آخر 3 نفره ایجاد می‌شود که این یک مزیب بسیار بزرگ خواهد بود. یک موضوع دیگر اینکه می‌توان با جابجایی و تا کردن دو صندلی میانی یک فضای بسیار باز و راحت را برای سرنشینان ردیف عقب ایجاد کرد.

در کل خودروهای ون چند منظوره یا MPV ها بعد از مدت‌ها باز هم در مرکز توجهات قرار گرفته و به دلیل سطح بالای خدمات کاربردی این خودروها، از استقبال مجدد برخودار شده اند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد