نیسان ایکس تریل ۲۰۲۳ با سیستم e-POWER عرضه خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مشخصات فنی نیسان ایکس تریل ۲۰۲۳ برای بازار استرالیا، همزمان با عرضه اروپایی این شاسی بلند اعلام شد.

نسخه‌های پایین‌رده ایکس تریل ۲۰۲۳ مجهز به نسخه به‌روزشده موتور بنزینی ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی مدل قدیمی هستند. این موتور با توان ۱۸۱ اسب بخار و گشتاور ۲۴۵ نیوتن متر، منحصراً در کنار یک جعبه‌دنده متغیر پیوسته کار می‌کند. مشتریان می‌توانند بین نسخه دیفرانسیل جلو یا تمام چرخ محرک یکی را انتخاب کنند.

مهم‌ترین نکته درباره ایکس تریل 2023 تایید عرضه این مدل با سیستم e-POWER در استرالیا است. در حالی که مشخصات این پیشرانه برای این بازار اعلام نشده است، می‌دانیم که نسخه اروپایی دارای یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی توربوشارژ است که به عنوان ژنراتور برای موتور برقی عمل می‌کند. این مدل در مجموع توان ۲۰۱ اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد، اما خریداران استرالیایی می‌توانند نسخه e-4ORCE چهار چرخ محرک را هم انتخاب کنند.

نیسان ایکس تریل

خروجی این مدل به لطف اضافه شدن یک موتور برقی ۱۲۶ اسب بخار در عقب، به ۲۱۱ اسب بخار افزایش یافته است. این باعث می‌شود شتاب 0 تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن به ۷ ثانیه کاهش یابد و سرعت نهایی آن به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا کند. سیستم e-4ORCE همچنین توزیع گشتاور و ترمزگیری برای هر چرخ را کنترل می‌کند که منجر به بهبود چسبندگی می‌‌شود.

قیمت‌ نسخه پایین‌رده ایکس تریل ۲۰۲۳ در استرالیا با موتور ۲.۵ لیتری ۲۴،۷۱۰ دلار و قیمت نسخه بالارده آن ۳۵،۶۳۰ دلار است. نیسان هنوز قیمت نسخه e-POWER را اعلام نکرده است. تحویل ایکس تریل e-POWER به مشتریان از اوایل سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد، در حالی که مدل‌های مجهز به موتور احتراقی در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به دست مشتریان خواهند رسید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران