موضوعات داغ

تاتاموتورز خودروهای برقی ارزان‌قیمت را روانه بازار می‌کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت هندی تاتا موتورز در جریان کنفرانس خبری اخیر خود، از قصد این شرکت برای عرضه خودروهای برقی ارزان‌قیمت در تیراژ انبوه به بازار خبر داد. در حال حاضر تاتا نکسون و تاتا تیگور دو مدل برقی این شرکت هستند که براساس نسخه‌های بنزینی شکل گرفته‌اند و به همین دلیل ایراداتی دارند. تاتا قول داده است تا سری بعدی خودروهای برقی را از ابتدا براساس پلتفرم الکتریکی بسازد. تاتا موتورز اکنون 88 درصد بازار خودروهای الکتریکی هند را در اختیار خود دارد.

رقیب هم‌وطن تاتا یعنی ماهیندرا نیز در تلاش است تا سهم خود را از بازار خودروهای الکتریکی افزایش دهد. کراس اوور ماهیندرا XUV400 نماینده جدید این شرکت هندی در بخش خودروهای الکتریکی ارزان‌قیمت خواهد بود. در پاسخ به این اقدام، تاتا موتورز تصمیم دارد تا خودرویی ارزان‌تر و کوچکتر از تاتا نکسون الکتریکی را سال آینده به بازار هند عرضه کند.

خودرو برقی جدید تاتا براساس پلتفرم مدرن و جدیدی ساخته خواهد شد که قابلیت توسعه خودروهای الکتریکی و بنزینی را دارد. خبرنگاران هندی احتمال می‌دهند که خودرو جدید این شرکت نسخه الکتریکی از تاتا پانچ باشد. در سال 2024 نیز شاهد عرضه کراس‌اوور الکتریکی تاتا کرو از این شرکت هندی خواهیم بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد