موضوعات داغ

آمار فروش سایپا شاهین در بورس کالا منتشر شد؛ عدم استقبال گسترده

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

براساس اطلاعیه بورس کالای ایران، ۱۰۰ دستگاه خودروی سایپا شاهین با قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان و موعد تحویل ۲۳ مهر ۱۴۰۱ در بورس کالای ایران عرضه شد و تنها تعداد ۳۹ دستگاه مورد معامله قرار گرفت.

بر این اساس خریداران بایستی نسبت به واریز ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و یک درصد مالیات نقل و انتقال و ۲ درصد مالیات شماره گذاری برچسب انرژی (برمبنای قیمت نهایی) و همچنین مبلغ ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۶۵ ریال به ازای هر خودرو (شامل بیمه شخص ثالث به مبلغ ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۴۶۵ ریال و خدمات مرتبط با شماره گذاری و پلاک به مبلغ ۳ میلیون و ۸۹۷ هزار ریال) اقدام کنند. همچنین انتخاب نمایندگی و امکان تعیین رنگ خودرو (سفید یا مشکی) بدون هزینه در مرحله تکمیل وجه برای مشتری فراهم شده است.

هفته گذشته بورس کالا ایران طی اطلاعیه‌ای شرایط خرید خودروی شاهین را برای روز سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه ابلاغ نمود که در این ابلاغیه به شرایطی برای خرید این خودرو اشاره شد. در این اطلاعیه میزان پیش پرداخت الزامی برای خرید محصول شاهین ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

در این اطلاعیه عنوان شده است که محدودیت برای تعداد خرید در هر کد ملی وجود نداشته و همچنین امکان ثبت سفارش برای اشخاصی که پیش‌تر در عرضه های قبلی موفق به خرید خودرو سواری شده اند نیز وجود دارد.

علاوه بر این، در صورت وجود مازاد عرضه، خرید برای مشتریان حقوقی در مازاد عرضه بلامانع است.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/6/22
این نشون میده هر آشغالی رو اگه مردم نخرن ، لگن سازان مجبور به اعتراف و عقل نشینی از ادعا و کمی جنبش میشن
1401/6/23
ماشینای جدید سایپا آشغال هستن من کوییک گرفتم اصلا به پراید نمیرسه زود داغ میکنه مصرف بالا واشر دوره دراش در اومده ماشینا ایران‌خودرو هم آشغال هستن ولی نه به بدی سایپا