موضوعات داغ

تصاویر لورفته از رنو 5 جدید: نسخه برقی پنهان شده زیر پوست کلیو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

رنو مدل ۵ برقی جدید را بیش از یک سال پیش معرفی کرد و هنوز بیش از یک سال تا عرضه آن فاصله داریم. تصاویر لورفته جدید که در آن‌ها برای اولین بار این مدل جدید را می‌بینیم یک نمونه اولیه در حال توسعه را نشان می‌دهند. با این حال، این خودرو به قدری در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد که رنو آن را زیر بدنه کلیو پنهان کرده است و اطلاعات کمی از آن را فاش می‌کند.

در زیر پوست این کلیو پلتفرم CMF-EV رنو قرار دارد که در نیسان میکرا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. رنو سعی می‌کند این موضوع را پنهان کند، اما افزایش فاصله بین دو چرخ و گلگیرهای بزرگتر این قضیه را لو می‌دهند. با این حال، این‌ها تنها نکاتی نیستند که نشان می‌دهند این یک مدل برقی است. در قسمت جلو، پورت شارژ نیمی از جلوپنجره را در بر گرفته و کف ضخیم‌تری که باتری را در خود جای داده، در زیر خودرو قابل مشاهده است.

رنو خبر بازگشت ۵ را با یک کانسپت اعلام کرده بود، اما هنوز مشخص نیست که چه میزان از طراحی آن در محصول نهایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نسخه مفهومی ظاهری رترو با استایل جعبه‌ای، گلگیرهای خیلی بزرگ و ظاهر اسپرت داشت. امیدواریم محصول نهایی تا حد امکان سبک طراحی نسخه مفهومی را حفظ کند.

رنو 5

خودروساز فرانسوی اطلاعات زیادی درباره این خودرو منتشر نکرده است. اطلاعات دقیقی از پیشرانه این خودرو در دست نیست؛ اما تمامی نشانه‌ها حاکی از آن است که رنو 5 جدید جایگزین زوئی E-Tech در خط تولید رنو خواهد شد که محدوده پیمایش 238 مایل داشت. اگر رنو بخواهد از فروش موفقیت‌آمیز جایگزین زوئی اطمینان حاصل کند، رنو 5 باید به این رقم نزدیک شود.

آلپاین، زیربرند پرفورمنس رنو نیز می‌تواند نسخه ویژه خودش از 5 را بسازد. گزارشی مبنی بر این منتشر شده است که نسخه آلپاین این مدل عرضه خواهد شد. این نسخه از یک موتور تکی با توان ۲۰۴ اسب بخار بهره خواهد برد که بیشتر از قدرت ۵ برقی استاندارد با توان 134 اسب بخار است.

هنوز زمان زیادی تا عرضه رنو 5 جدید باقی مانده است. این خودروساز آزمایش نمونه‌های اولیه تولیدشده را تا سال آینده آغاز نخواهد کرد و نمی‌دانیم که چه زمانی آن را به صورت رسمی معرفی خواهد کرد. فقط می‌دانیم که رنو 5 برقی در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد