خودروی برقی اشکودا اکتاویا با پلتفرم SSP فولکس‌واگن

اکتاویا، معروف‌ترین خودروی برند چکی اشکودا به حساب می‌آید که نسل بعدی آن بین سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ و در دو مدل معمولی (با موتور درون‌سوز) و برقی به بازار معرفی خواهد شد.

اشکودا اکتاویا برقی قرار است بر اساس پلتفرم آینده SSP فولکس‌واگن ساخته شود. بر اساس ادعای کمپانی، این پلتفرم از لحاظ اثربخشی و عملکرد یک سرو گردن بالاتر از پلتفرم فعلی خودروهای برقی FW MEB است.

خودروی Skoda Octavia

نسخه‌های شاسی‌بلند برقی Octavia از نوع تک دیفرانسیل (FWD) هستند، ولی نسخه اسپرت Octavia RS از نوع دو دیفرانسیل بوده و برای هر چرخ، یک موتور برقی در نظر گرفته شده است. به بیان بهتر، اکتاویا RS از چهار پیشرانه برقی استفاده می‌کند.

اشکودا اکتاویا

ناگفته نماند که با توجه به بحران شدید انرژی ناشی از تحریم‌های اعمال‌شده علیه تأمین‌کنندگان روسی، اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور اجتناب‌ناپذیری به سمت رکود پیش می‌رود. بازار خودرو در این منطقه به شدت افت پیدا کرده و هزینه برق مصرف‌کنندگان به حدی افزایش یافته که کشوری نظیر آلمان، انگیزه خرید خودروهای برقی را از دست داده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران