موضوعات داغ

سامانه ثبت سفارش واردات خودرو با سقف 20 هزار یورو باز شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

پس از اظهارات سخنگوی وزارت سمت در خصوص لیست 12 تایی واردکنندکان خودرو در رنج قیمتی زیر ده هزار یورو به نظر می‌رسد از ساعاتی پیش سامانه جامع تجارت با امکان ثبت سفارش خودرو تا سقف 20 هزار یورو باز شده است و متقاضیان فراهم کرده تا سفارش واردات خودرو را در این سامانه ثبت کنند. تا پیش از این امکان ثبت سفارش برای واردکنندگان خودرو در این سامانه وجود نداشت.

طی روزهای اخیر بحث واردات خودرو وارد مرحله جدیدی شده است و ثبت سفارش واردات خودرو در حال عملیاتی شدن است و همچنین بر اساس اعلام دولت ارز مورد نیاز برای واردات خودرو نیز توسط بانک مرکزی تامین شده است ونگرانی در این خصوص وجود ندارد. موضوع تامین از موانع اصلی واردات خودرو در سالیان گذشته بوده است.

در رنج خودروهای زیر 10 هزار یورو، با اضافه شدن 5 شرکت به لیست قبلی مجموعا 12 شرکت امکان واردات خودرو را دارند و برای این مهم درخواست داده‌اند.

بر اساس صحبت‌های امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، واردات خودرو از میان برندهای کره‌ای، ژاپنی و اروپایی انجام خواهد شد و خودروهایی مانند هیوندا اکسنت، هیوندا i10، میتسوبیشی میراژ، چانگان CS35، ام جی ۳ و ام جی ۶، سیتروئن C3 و همچنین محصولی از شرکت فولکس واگن (سئات) در لیست خودروهایی هستند که قرار است به کشور وارد شود که این خودروها در محدوده قیمت حدود ۱۰ هزار یورو قرار دارند.

برای استفاده سامانه ثبت سفارش خودرو، اخذ شناسه کالا و تائیدیه خدمات پس از فروش اجباری است و لذا متقاضیان واردات خودرو بایستی ابتدا شناسه کالا خود را از طریق سامانه شناسه کالا اخذ کرده و سپس جهت تائید نمایندگی رسمی، به دفتر خدمات فنی و مهندسی، نگهداری و تعمیر مراجعه نموده و پس از دریافت تائیدیه از آن دفتر جهت تائید سیستمی خدمات پس از فروش به دفتر صنایع خودرو مراجعه نمایند.

بر اساس ضوابط جدید واردات خودرو فروش خودروهای وارداتی صرفا از طریق بورس کالا عرضه خواهند شد و امکان ثبت سفارش خودرو از محل مصوبه مذکور صرفا با انتخاب نوع ارز یورو امکان پذیر خواهد بود.

بازشدن سامانه سامانه ثبت سفارش خبری خوبی برای عمل شدن موضوع واردات خودرو پس از سال‌ها ممنوعیت است و این امیدواری را ایجاد می‌کند که تا حدودی از تب و تاب قیمتی خودروهای وارداتی کاسته شود و حباب قیمتی به وجود آمده از بین برود.

نظرات کاربران

4 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/8/9
کاش درب بورس کالا تخته میشد و این روش جدید بر هم زننده ی نظم بازار برای همیشه تعطیل کنسل میشد
1401/8/11
دلالی؟
1401/8/13
کاش حقیقت داشته باشه و علی الخصوص ام جی 6 بیاد به بازار تا بعد از مدتها یک سدان با کیفیت و جذاب و پرشتاب در دسترس عموم قرار بگیره
1401/8/29
بهتر از ام جی ۶ نبود. خخخ