موضوعات داغ

هوندا سیویک تایپ R رکورد 5 پیست اروپایی را شکست

عکس مطلب اول
هوندا سیویک تایپ R به غیر از پیست نوربرگرینگ، در پنج پیست افسانه‌ای اروپا رکورد زد!
هوندا سیویک تایپ R یا Type-R از ابتدا خود را به عنوان یک "ماشین ماسبقه‌ای برای جاده" معرفی کرده است و در حال حاضر تمامی تحقیقات ثابت می‌کند که بر روی کاغذ، هوندا سیویک تایپ R با پیشرانه‌ای 2 لیتری توربوشارژر و فن آوری پیشرفته شاسی واقعا عملکرد سریعی دارد، ولی حالا شاهد اثبات این فرضیه به صورت عملی توسط هوندا سیویک تایپ R هستیم که در 5 پیست مسابقات اروپایی موفق به ثبت رکورد شده است. خودرویی که قطعا به عنوان سریع‌ترین ماشین محور جلو محرک جهان شناخته می‌شود.
رکورد اول مربوط به پیست "سیلورستون" بریتانیا و محل برگزاری مسابقات فرمول 1 و جایزه بزرگ (گرند پریکس) می‌شود. در ابتدا هوندا سیویک تایپ R در هوای بارانی ماه آوریل توانست زمانی 2 دقیقه و 44 ثانیه و 45 صدم ثانیه را ثبت کند، ولی در همان ماه با آفتابی شدن هوا، هوندا سیویک تایپ R توانست این زمان بدست آمده را به 2 دقیقه و 31 ثانیه و 85 صدم ثانیه کاهش دهد که برای یک خودروی محور جلو زمانی فوق العاده تلقی می‌شود.

رکورد شکنی هوندا سیویوک تایپ آر


رکود دوم در بلژیک و پیست "اسپا- فرانکورشامپ" بدست آمد که هوندا سیویک تایپ R به رانندگی "راب هاف" توانست زمانی 2 دقیقه و 56 ثانیه و 91 صدم ثانیه‌ای از خود به جای بگذارد.
رکورد سوم توسط "نوربرت میچلیز" در پیست "مونزا" ایتالیا با زمان 2 دقیقه و 15 ثانیه و 16 صدم ثانیه بدست آمد که هوندا سیویک تایپ R تا به امروز، اولین خودروی محور جلو محرکی بود که توانست به چنین زمانی دست پیدا کند.
رکورد سوم را باید در پرتقال و پیست "Autódromo do Estoril" دنبال کرد، چون تیم مسابقات هوندا توانست با ثبت زمان 2 دقیقه و 4 ثانیه و 8 صدم ثانیه رکورد دار این پیست باشد.
آخرین رکورد بهترین زمان به ثبت رسیده توسط هوندا سیویک تایپ R هم در مجارستان و پیست "هونگارورینگ" در تاریخ 6 ژوئن 2016 اتفاق افتاد که با مدت زمان 2 دقیقه و 10 ثانیه و 85 صدم ثانیه بدست آمده است.
به عنوان یک نکته، هوندا اعلام کرده که تمام زمان‌‌های ذکر شده، توسط مدل‌های استاندارد هوندا سیویک تایپ R بدست آمده و هیچگونه تغییر مکانیکی بر روی آن صورت نگرفته است.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1395/3/27
فقط جک s5....
1395/3/27
پست افتضاح ،خب زمان چندتا ماشین دیگه رو میزاشتید مقایسه میکردیم الان این زمانارو حفظ کنیم بریم امتحان بدیم؟ کامنتارم بعضی پستا تایید نمیکنید دقیقا دلایلی ک از ی سایت کوچ کردم
1395/3/27
ماشین فقط ژاپنی وتمام
1395/3/27
این کار هوندا ۲ چیز رو مجددا ثابت میکنه که البته مشخص بودن
۱دوستان المانی پرست و متعصب خودروهای المانی که همیشه در مورد المانی ها تکنولوژی تکنولوژی و پرفرمنس پرفرمنس میکنن و معتقدن اختلاف زیادی بین ماشین ژاپن و المان از این لحاظ وجود داره برن سماغ بمکن
۲ دوستان تازه به دوران رسیده کره ای پسند و متعصب کره که تو خیالاتشون کره ای رو با ژاپنی ها مقایسه میکنن و بعضی وقتا پیروزم میشن برن باقالی بار بزنن 😄😄 کره ای ها هنوز خیلی خیلی باید بخورن تا بتونن با غول هایی مثل تویوتا و هوندا کل کل کنن
1395/3/28
این رکوردها برای اینه که اگر هم نگیم همه اکثر رقبای این ماشین بصورت دو دیفرانسیل عرضه میشن( مثل فورد فوکوس و بنز و ائودی و ..)
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس
تاریخ قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو ویژه متقاضیان عادی اعلام شد
تاریخ قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو ویژه متقاضیان عادی اعلام شد
نگاهی به کارنامه گروه بهمن در هفتمین دهه فعالیت آن
نگاهی به کارنامه گروه بهمن در هفتمین دهه فعالیت آن