موضوعات داغ

آخرین شاهکار باواریایی ها، تجربه سینما در خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

نویسنده:مصطفی مشایخ

امروزه ارائه قابلیت های نوین مبتنی بر هوش مصنوعی به یکی از عرصه های رقابت توقف ناپذیر در بین خودروسازان خصوصا برند های آلمانی تبدیل شده، چرا که ارائه قابلیت ها و به قول خودمان آپشن های نوین خصوصا بر بنیان هوش مصنوعی خواسته ی هر شخصی است که برای بهره مندی از آن ها و همچنین دریافت اعتبار و منزلت ویژه ای دست به خرید خودرو های آلمانی میزند و حاضر هست برای آن ها هزینه های زیادی را پرداخت کند. این مهم عمده ی خودروسازان آلمانی ،ایتالیایی و همچنین آسیایی را بر آن داشته تا در صدد گنجاندن آپشن های نوینتری در خودرو های خود بر بیایند بلکه بتواند مشتریان بیشتری را متقاعد کنند و به مرار زمان اعتبار و منزلتی مشابه خودروسازان آلمانی کسب کنند، و حتی در صدد هستند تا با ارائه قابلیت های نوین تری در سطح قیمتی پایین تر حتی توجه مشتریان آلمانی را به خود جلب کنند.

اخیرا بی ام و از آخرین نسل از سری 7 محصولات خود در سگمنت خودروهای غیر شاسی بلند رانمایی کرده که در این مقاله قصد داریم تنها از بخش کوچکی از قابلیت های نوین و متحول گرایانه این خودرو پرده برداری کنیم که برخی از آن ها برای اولین بار در عرصه ی خودرو اتفاق می‌افتد.

ب ام و سری 7 پرچمدار شرکت آلمانی

آخرین نسل از سری 7 محصولات بی ام و در دو مدل 740 و 760 در نسخه های بنزینی عرضه می شوند که به زودی نیز قرار است نسخه ی I7 به عنوان نمونه ای تمام الکتریک از سری 7 برای اولین بار به جمع آن ها بپیوندد، متاسفانه در این نسل از 760 علی رغم نسل های پیشین بنابه استاندارد های جدید زیست محیطی و همچنین به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت دیگر خبری از پیشرانه 12 سیلندر نیست و یک پیشرانه 4.4 لیتری 8 سیلندر جای آن را پر کرده که البته با توان 536 اسب بخاری تقریبا دست کمی از نسل های پیشین نداشته و قادر است در مدت 4.1 ثانیه این مدل را در نسخه ی 760 به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

نمای جلویی ب ام و سری 7 جدید

از بخش قوای فنی این دو نسخه بنزینی از سری 7 محصولات بی ام و که بگذریم در بخش ظاهر بیرانی این یکی از متفاوت ترین نمونه هایی است که تابه حال ساخته شده و با برادر شاسی بلند خود یعنی X7 مدل 2023 ظاهر یکسانی دارد که خب البته در ابتدای رانمایی انتقادهای زیادی را به همراه جلوپنجره های بسیار یزرگ به خود اختصاص داده که البته مهندسان ارشد بخش طراحی تحقیق و توسعه محصولات بی ام و توجهی به آن نشان ندادند و شاید از این پس باید به دیدن مدل های جدید تر با این امضای طراحی جدید از محصولات بی ام و عادت کنیم.

جلوپنجره بسیار بزرگ و همچنین چراغ های دو تکه‌ی جلویی از مشخصه‌های ب ام و سری 7 نسل جدید است

در این نسل از سری 7 علاوه بر چراغ جلوپنجره ی بسیار بزرگ و همچنین چراغ های دو تکه ی جلویی که امروزه در طراحی بسیاری از مدل ها استفاده می شود و به نوعی دست طراحان در آن گرم شده شاهد نوع جدیدی از دستگیره های در هستیم که علاوه بر تازه‌بودن ظاهر مجللی را به نمای کناری خودرو داده اند و آن را کشیده جلوه می‌دهد.

نمای داخلی کابین آخرین نسل ب ام و سری 7

از نمای بیرونی آخرین نسل سری 7 که بگذریم در داخل شاهد تعبیر جدیدی از مجلل بودن به همراه ترکیبی از آخرین فناوری های روز دنیا هستیم که به همراه نور پردازی ویژه ی داخل کابین جلوه ی بسیار مجلل و همچنین شکوهمندی را به داخل کابین سری 7 داده که بسیار متفاوت تر از نسل های قبلی است. در این نسل علاوه بر نورپردازی زنده و پویا شاهد نمایشگر مرکزی 12.3 اینچی در کنار نمایشگر دیجیتال 14.6 اینچی که در مرکز قرار دارد هستیم که ترکیب آن دو بیانگر عصر نوینی از هوشمند سازی در محصولات بی ام و است، هر دوی این نمایشگرها خمیده هستند که این امر زاویه دید بسیار مناسبی را برای راننده به ارمغان می آورد.

نمایشگرهای بزرگ در کنار نورپردازی کابین و همچنین دکمه های فیزیکی که شبیه به کریستال های شفاف در نسل جدید ب ام و سری 7

نمایشگرهای بزرگ در کنار نورپردازی کابین و همچنین دکمه های فیزیکی که شبیه به کریستال های شفاف هستند حس بسیار تجمل گرایانه ای را به راننده و همچنین سرنشینان القا میکند که نمای بسیار زیباتری را خصوصا در شب به کابین داخلی سری 7 می‌بخشد.

فضای مجلل کابین عقب ب ام و سری 7

کابین عقب نیز هیچ چیز کمتری از جلو ندارد حتی درخش دستگیره های درب نیز از نمایشگر استفاده شده در ادامه با کارایی منحصر به فرد این نمایشگر ها در شخصی سازی فضای کابین عقب بیشتر آشنا خواهیم شد.

کنترل پنل های 5.5 اینچی جدید روی دستگیره های درب سری 7

کنترل پنل های 5.5 اینچی جدید که بر رای دستگیره های درب عقب تعبیه گردیده امکانات بیشماری را برای شخصی سازی نرم صندلی های عقب برای سرنشینان به ارمغان می آورد و قابلیت متحول گرایانه آن ها تازه از اینجا شروع می شود.

نمایشگر 31 اینچی با کیفیت 8K

نمیدانم آیا داشتن سینما در خودروی خودتان را تصور می‌کردید یا نه ،اما امروزه این قابلیت نوین و متحول گرایانه که حتی خیلی از ما حتی آن را تصور هم نمیکردیم در آخرین نسل از سری 7 تعبیه شده به طوری که با استفاده از کنترل پنل های مذکور در قسمت قبل میتوانید نمایشگر 31 اینچی را آن هم با کیفیت 8K به جلوی خودتان بیاورید و از تماشای شبکه های اجتماعی و آخرین فیلم های سینمایی در داخل سری 7 لذت ببرید.

سقف پانورامیک سری 7

این قابلیت که برای اولین بار در مدل‌های سری 7 و حتی برای اولین بار در صنعت خودرو ارائه میشود این ادعا را اثبات میکند که برای ثروتمندان حد ومرزی در شخصی سازی خودروی خودشان وجود ندارد و حتی در داخل خودروی خود می‌توانند با کیفیتی فراتر از تلویزیون خانه فیلم و سریال تماشا کنند و بهترین اوقات خود را با آخرین مدل سری 7 به عنوان شاهکاری از باواریایی ها تجربه کنند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/15
با تشکر از مقاله خوب و اخبار جالبی که به اطلاع ما میرسانید، لطفا در بحث نوشتاری هم دقت بیشتری شود تا اشتباهات املایی کمتر شده و سطح کیفی سایت حفظ گردد.