موضوعات داغ

چری تیگو 7 پرومکس با چهار چرخ محرک در روسیه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

چری تیگو 7 پرومکس بالاترین و مجهزترین تیپ از خانواده تیگو 7 جدید است که پس از عرضه در بازار چین، اکنون روانه بازار روسیه می‌شود. چری تیگو 7 پرومکس همانند چری تیگو 8 پرومکس، به سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک مجهز است.

چری تیگو 7 پرومکس نخستین بار در تابستان سال جاری میلادی به روسیه آمد. در آن زمان این خودرو در حال گذراندن تست‌های فنی برای دریافت تاییده‌های مورد نیاز بود. بنابر اسناد درز کرده از مراکز دولتی روسیه، چری تیگو 7 پرومکس تفاوت فنی خاصی با چری تیگو 7 پرو ندارد و تفاوت میان این دو نسخه به تجهیزات و امکانات خلاصه خواهد شد.

نسخه‌های فعلی چری تیگو 7 پرو در روسیه به موتور 1.5 لیتری توربوشارژر مجهز هستند که 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. به نظر می‌رسد مهندسان چری برای سازگاری با شرایط روسیه، قدرت و گشتاور موتور را کاهش داده‌اند. با این حال چری تیگو 7 پرومکس به همین موتور با توان و گشتاور بیشتر مجهز خواهد بود. حداکثر راندمان پیشرانه این خودرو به 156 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور می‌رسد.

چری تیگو 7 پرومکس

از نظر فضای داخلی، چری تیگو 7 پرومکس کابینی شبیه به تیگو 8 پرومکس را دریافت خواهد کرد. در حال حاضر چری تیگو 7 پرو تحت دو تیپ الیت و پرستیژ در روسیه به فروش می‌رسد که به ترتیب قیمتی معادل 2،649،900 و 2،779،900 روبل (یک میلیارد و 253 میلیون تومان و یک میلیارد و 315 میلیون تومان) دارند. قیمت چری تیگو 7 پرومکس با توجه به سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک از این دو تیپ بیشتر خواهد بود.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/23
درود،چهار چرخ محرک درست نیست،محرک به معنی تحریک کننده هست،باید بنویسید چهار چرخ متحرک
1401/9/26
مُحرِّک یعنی حرکت دهنده :|