موضوعات داغ

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل کالای شتاب سیستم، محصولی بر پایه توانمندی های داخلی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

اینترنت اشیا یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز جهان بوده که به کمک افراد و مجموعه‌ها آمده است تا به آن‌‌ها در مدیریت هوشمند و یکپارچه سیستم تحت نظارت خود یاری رساند. شرکت دانش‌بنیان «شتاب سیستم» از شرکت‌های جدیدالتاسیس فعال در حوزه تکنولوژی جدید اینترنت اشیا یا IOT در کشور بوده که این تکنولوژی را به صورت کاربردی به حوزه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل عمومی و تریلرها آورده است.

هوشمندسازی خودروهای تجاری و تريلرها همزمان با پيشرفت تكنولوژي در دستور كار قرار گرفت و شركت مشاوران سیستم جهانی در رویداد استارتاپی سال ۱۳۹۸ که در بین ۸۰ شرکت کننده برگزار شد، ایده شرکت مشاوران سیستم جهانی به عنوان ایده برتر انتخاب شد که نتیجه آن تاسیس شرکت شتاب سیستم جهانی با سرمایه گذاری شتاب تک ماموت بوده است.

اولین اقدام و گام مهم این شرکت، هوشمندسازی تریلرها و تولید تریلر هوشمند بوده که اولین تریلر هوشمند دنیای ماموت و اولین کشنده پیلسان و اولین کامیونت ویرا نیز ایده شرکت مشاوران سیستم بوده که به لطف و حمایت دنیای ماموت اجرایی شده است.

پياده سازی و نصب آپشن‌های هوشمند بر روی تريلرها و کشنده ها رسالت اصلی شتاب سيستم می‌باشد كه موجب سهولت رانندگی و استفاده روزافزون از امكانات ديجيتال در صنعت لجستيك جاده‌ای می‌گردد.

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی شتاب سیستم تا کنون روی بیش از ۲۰۰۰ تریلر، کشنده و کامیونت نصب شده و روند عملکرد و هزینه ناوگان را به صورت آنلاین و لحظه‌ای رصد می‌کند.

سیستم حمل و نقل عمومی و تمام شرکت‌هایی که نیازمند حمل و انتقال کالا به روش‌های مختلف و استفاده از تریلر، کشنده و همچنین کامیونت و وانت هستند، از سیستم هوشمند مدیریت حمل و نقل شرکت شتاب سیستم می‌توانند کمک بگیرند. امکان نظارت آنلاین و لحظه‌ای رفتار راننده، ایجاد تعیین محدوده و کیلومتر مجاز برای تردد، بررسی موقعیت جغرافیایی خودرو یا تریلر در هر لحظه از شبانه‌روز، بررسی میزان وزن بار، وضعیت بخش‌های فنی خودرو و دریافت انواع داده‌ها دیگر از مزایای این سیستم است.

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل کالای شتاب سیستم

شرکت شتاب سیستم در مدت زمان کمتر از یکسال بیش از 2هزار پروژه هوشمندسازی مدل‌های مختلف خودروهای تجاری را اجرا نموده است. از نمونه‌ فعالیت‌های هوشمند‌سازی خودروهای ناوگان حمل و نقل کالا و تجاری توسط این شرکت می‌توان به نصب این سیستم روی کشنده‌های شرکت پیلسان، ناوگان کشنده و کامیونت های برند کاله، هوشمندسازی تریلرهای 180 کامیونت شرکت ویرا دیزل متعلق به ناوگان حمل و نقل اسپیدی، دنیای ماموت، تیتان و .. اشاره کرد.

سایر جی‌پی‌اس‌های نصب شده بروی ناوگان حمل و نقل بار در کشور به صورت وارداتی بوده و از طریق ماهواره‌های بین‌المللی موقعیت خودرو را رصد می‌کنند که در صورت تحریم، امکان اختلال و مشکل در فعالیت این سیستم‌ها وجود دارد. اما تکنولوژی سامانه شتاب سیستم از طریق موقعیت‌یابی سیم‌کارت ایرانسل با قابلیت رومینگ در بیش از 50 کشور و همچنین ره‌یاب ماهواره‌ای ایرانی بوده و در صورت تحریم، عملکرد کاملا مستقل بوده و دچار اختلال نخواهد شد.

سیستم مدیریت آنلاین ناوگان حمل و نقل ioTrailer

نکته جالب در خصوص این سیستم امکان اتصال به درگاه مدیریت بخش فنی خودرو و عملکردی مشابه دیاگ خودرو است و مسئولین فنی در لحظه و به صورت آنلاین می‌تواند پارامترهای فنی خودرو رصد کنند و در صورت امکان، مشکلات خودرو را برطرف نموده و اخطارهای مجاز را پاک کند.

نرم‌افزار سیستم هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل محصول شرکت شتاب سیستم با نظارت لحظه ای بر رفتار راننده در مواردی مانند زمان رفت و آمد، سرعت، نوع ترمز گیری و سایر موارد می‌تواند بر اساس مشخصه های اختصاصی هر ناوگان اقدام به امتیازدهی به راننده مذکور نماید و در زمینه مدیریت منابع انسانی و حفظ اموال شرکتی نیز به مجموعه‌ها کمک کند.

قیمت سیستم مدیریت آنلاین ناوگان حمل و نقل شتاب سیستم

هزینه نصب دستگاه سیستم مدیریت آنلاین ناوگان حمل و نقل ioTrailer عدد ناچیزی در حدود 2 تا 6 میلیون تومان است. به کمک این سیستم ساخت داخل و بومی، هوشمند سازی گسترده وسایل نقلیه عمومی و ناوگان حمل و نقل کالا قابل انجام است. سیستم مدیریت آنلاین ناوگان حمل و نقل ساخت شرکت شتاب سیستم نه‌تنها یک سیستم جی پی اس بومی برای موقعیت لحظه ای جغرافیایی خودرو محسوب می‌شود بلکه می‌تواند موارد بسیار کاربردی و نظارتی مانند را در اختیار مدیریت ناوگان حمل و نقل قرار دهد. امکانات و آپشن های جالب و کاربردی مانند:

دیاگ آنلاین

پنل مدیریتی و اپ راننده

فرمان پذیری خودرو از راه دور

كنترل محور اول

نمايش ميزان وزن بار تريلی

مانيتورينگ و اعلام وضعيت فشار باد سيستم پنوماتيک تريلی

نمايش نمايندگی های مجاز و نزديك‌ترين نمايندگی در اپليكيشن

نمايش فشار باد لاستيك‌ها و تنظيم مقدار مجاز جهت آلارم دهی

كنترل ارتفاع تريلی با قابليت ذخيره ارتفاع‌های از پيش تعريف شده

مانيتورينگ دما و رطوبت تريلی های يخچالی به صورت آنلاين و قابليت اشتراك‌گذاری داده‌ها

امكان تعريف حداقل و حداكثر دمای مجاز يخچال

امكان موقعيت‌يابی آنلاين و تعريف حصار جغرافيايی مجاز

امكان مشاهده سرعت آنلاين و تعريف حداكثر سرعت مجاز

گزارش هواشناسی محل قرارگيری خودرو

آلارم دهی و گزارش سرويس‌های دوره‌ای

گزارش عملكرد يخچال در پنل مديريت با نمايش تخلفات

پنل مدیریت کاربردی با قابلیت انواع گزارش گیری ها

مانيتورينگ پايداری دستگاه‌ها و نمايش تمام پارامترها

از دیگر امکانات دیگر این سیستم است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد