موضوعات داغ

عرضه نسخه جدید تویوتا سنچوری در قالب یک شاسی‌بلند لوکس

عکس مطلب اول

سنچوری، شیک‌ترین و فانتزی‌ترین خودروی برند تویوتا به حساب می‌آید. این سدان فول سایز در صدر جدول بهترین خودروهای شرکت ژاپنی قرار دارد که اولین نسخه آن در سال ۱۹۶۷ ساخته شد. نسل فعلی تویوتا سنچوری از موتور قدرتمند ۱۲ سیلندره استفاده می‌کند که در واقع نسل دوم از مدل عرضه‌شده در سال ۲۰۱۸ است. سنچوری جدید در تیراژ بسیار پایین و تنها برای شمار معدودی از افراد خاص در ژاپن ساخته شده و قیمت پایه آن به ۱۵۲ هزار دلار می‌رسد.

ولی ظاهرا تویوتا دست از سر سنچوری لوکس خود برنداشته و طبق گزارش رسانه ژاپنی Best Car قرار است نسخه شاسی‌بلند آن را به بازار معرفی کند. شایع شده که سنچوری جدید بر اساس خودروی هایلندر ساخته می‌شود، البته با طول بیشتر، دو ردیف صندلی و فضای پای سخاوتمندانه برای مسافرین ردیف عقب.

تویوتا سنچوری

بر اساس گفته‌ها و شنیده‌ها، شاسی‌بلند سنچوری حدود ۵۲۰۰ میلی‌متر طول دارد و درازتر از لندکروزر است. گویا فاصله ۳ متری بین محورهای جلو و عقب لحاظ شده که در این صورت، فضای کابین بسیار جادار و بزرگ خواهد بود.

طبق شایعات و احتمالات، پرچم‌دار قطعی تویوتا حدود ۱۹۵۰ میلی‌متر عرض و ۱۷۵۰ میلی‌متر ارتفاع دارد و وزن آن حدود ۲۲۰۰ کیلوگرم است.

سدان تویوتا سنچوری

تویوتا ممکن است از پیشرانه ۳.۵ لیتری ۷ سیلندره به‌کاررفته در خودروهای لکسوس LC 500h و لکسوس LS 500h در نسخه جدید سنتوری استفاده کند. درضمن، احتمال کاربرد پیشرانه هیبریدی و نصب یک موتور الکتریکی در قسمت عقب نیز وجود دارد. ولی به طور قطع می‌توان گفت که شرکت ژاپنی هیچ تمایلی برای استفاده از موتور ۵ لیتری ۸ سیلندره سدان خود در ماشین جدید ندارد.

قیمت شاسی‌بلند تویوتا Century بین ۷۵۸۰۰ الی ۱۱۴۰۰۰ هزار دلار تخمین شده است. این خودرو احتمالا اواسط سال ۲۰۲۳ و تنها در ژاپن عرضه خواهد شد و فعلا خبری از صادرات آن به بازارهای دیگر نیست.

Toyota Century

شاید تخصیص نام لوکسی همچون سنچوری روی یک خودروی اسپرت مبتنی بر هایلندر کمی عجیب به نظر برسد، ولی تویوتا قبلا کار مشابهی را انجام داده و در حال حاضر یک خانواده کامل تحت نام قدیمی کراون (Crown) در خیابان‌های ژاپن جولان می‌دهند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد