موضوعات داغ

انتقاد مدیرعامل گروه بهمن نسبت به قیمت گذاری دستوری خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن مهمترین مشکل صنعت خودرو را مالکیت و مدیریت می‌داند. وی در میزگرد تخصصی «بررسی جوانب و حاشیه های عرضه خودرو در بورس کالا» گفت: مشکلات صنعت خودرو پیچیده است، به همین خاطر تفاوتی ندارد چه کسی پشت میز مدیریتی نشسته است. علیمرادلو در ادامه با تاکید بر اینکه اگر قانون رعایت شود، مشکلی پیش نمی‌آید و مسائل امروز نتیجه رفتارهای فراقانونی است.

مدیر عامل گروه بهمن با تاکید بر اینکه مساله اصلی قیمت گذاری غلط است، گفت: قیمت گذاری کنونی مبتنی بر شاخص‌های قیمتی دهه هشتاد است. تصدی گری دولت به صنعت خودرو لطمه وارد می‌کند. صنعت خودرو و تکنولوژی صنایع خودرویی در ایران قدیمی هستند و قطعه سازان نمی‌‎توانند با تکنولوژی روز دنیا رقابت کنند برای عبور از این مشکلات باید تصدی این صنعت به بخش خصوصی واگذار شود.

گروه بهمن در بخش خودروهای تجاری بیش از 300درصد رشد داشته‌ است

علیمرادلو یادآور شد: ما در گروه بهمن برای ریال به ریال برنامه داریم به همین خاطر تنها در بخش خودروهای تجاری بیش از 300درصد رشد داشته‌ایم.

وی در همین رابطه گفت: ما را به گرانفروشی متهم می‌کنند. اگر در بورس با تفاوت قیمت می‌فروشیم، سود آن به توسعه شرکت و چرخه تولید می‌رسد.

مدیرعامل گروه بهمن در پاسخ به سوال داوود دانش جعفری، وزیر اسبق اقتصاد در خصوص نحوه قیمت گذاری محصولات در گروه بهمن گفت: اعتقاد داریم سود باید معقول باشد چرا که سودهای غیرمتعارف بنگاه را نابود می‌کند.

وی در خصوص تفاوت مدیریت در بخش خصوصی و دولتی گفت: بخش خصوصی برای درآمدهای خود برنامه دارد و بر اساس حرف‌های سیاسی و وهم برنامه ریزی نمی‌کند، در بخش خصوصی باید ضرر و زیان‌ها جبران شود.

نظرات کاربران

8 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/10/27
اینا اصلا معلومه خودشون با خودشون چند چندن؟
یه بار میگن قیمت رقابتی تعیین کردیم بخاطر جذب بازار و مشتری و از یه طرف دیگه میگن قیمت گذاری دستوری پدر شرکت های خودروساز دراورده
بابا کدوم قیمت گذاری دستوری خداخیرتون بده خودرو لااقل دو برابر قیمت جهانی میدید دست مصرف کننده خدمات پس از فروش قابل قبولی هم ندارید هنوزم ناراضی هستید؟
خودرو بردید تو بورس کالا بیش از دوبرابر قیمت کارخونه میدید به مردم هنوزم ناراضی هستید؟/
بابا شماها دیگه کی هستیدددددد
1401/10/27
مدیر سایپا و ایرانخودرو این حرف رو بزنن تا حدودی اونم تا حدودی میشه پذیرفت، اما شما که اگه چینی‌های مونتاژیتون رو به قیمت کارخونه هم بفروشید باز هم دارید حداقل دو برابر قیمت جهانی میندازید به مردم، دیگه دردتون چیه؟!
این ناله کردن‌ها و مظلوم‌نمایی‌ها برای چیتونه؟
اصلا فکر کردین اگه دو سه سال ماشین وارد بشه و قیمت‌ها متعادل بشه دیگه کسی میلیارد میلیارد پول بابت چینی‌های شما نمیده؟!
اونوقت هنوزم میخواید گرون کنید؟
تا چه قیمتی دیگه؟
دو برابر دوبی و حتی خود چین دارید قالب می‌کنید به ملت...
فقط سکوت کنید...سکووووووت...
1401/10/27
یعنی این خصوصی ها اینقدر وقیحن که ماشین چینی رو سه برابر قیمت جهانی میدن دست مشتری و همچنان ناراضین که چرا گرونتر نمیتونن بفروشن !!!
1401/10/30
وقیح کلمه کمی هست برای این مفسدین همیشه دعا میکنم روزی این خودروسازی های فاسد ویران بشه تا مردم از دستشون خلاص باشند برای من جای سوال است چرا دولت در خصوص قیمت گزاف خودروسازان چینی واکنشی نشان نمی‌دهد
1401/10/27
ای خدا خودت ظهور کن که خریدن ماشین شده یه رویا یه ماشین رو دارن چهاربرابر قیمت جهانی میفروشن به ما بعد باز هم ناله میکنن با همین دلار چهل تومنی بازم ماشین وارد کنیم خیلی ارزونتر از ماشینای شماست پول فولکس واگن و میگرن بعد قورباغه تحویلت میدن
1401/10/27
آقای مدیر همین فیدلیتی شما که در بورس حوالی یک میلیاردبه قول شما کشف قیمت شده است در بازار جهانی چه قیمتی دارد متاسفانه شما اگر در هر کشوری این قیمت‌ها را به مردم تحمیل می‌کردید شما را به صلابه می‌کشیدند نه اینکه ژست طلبکارانه بخود بگیرید
1401/10/28
از خدا بترسید و خجالت بکشید
1401/10/28
سنگ پای قزوین