موضوعات داغ

رییس هیات مدیره گروه بهمن: بورس کالا به تحقق برنامه‌های تامین مالی‌ خودروسازان کمک می کند

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

جمشید ایمانی رئیس هیات مدیره گروه بهمن طی سخنانی در میزگرد تخصصی «بررسی جوانب و حاشیه های عرضه خودرو در بورس کالا» در رد قیمت‌گذاری دستوری گفت: هدف ما از حضور در بورس کالا تنها افزایش سودآوری نیست بلکه ما به دنبال آن هستیم که از ابزارهای مالی متنوعی استفاده کنیم. صنعت خودرو گردش مالی بالایی دارد و این روش می‌تواند ما را در تحقق برنامه‌های تامین مالی‌مان کمک کند.

رئیس هیات مدیره گروه بهمن گفت: اکنون حتی قانون اجرا نمی‌شود. ماده90 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 اجرا نمی‌شود یا ماده 101 قانون برنامه پنجم مبنی بر اینکه دولت باید مابه‌التفاوت قیمت بازار و قیمت دستوری را جبران کند، اجرا نمی‌شود. وی در همین رابطه افزود: قیمت گذاری دستوری به کالاهای اساسی مربوط است که نرخ بهره سال 1389 معیار است.

جمشید ایمانی رئیس هیات مدیره گروه بهمن: هدف ما از حضور در بورس کالا تنها افزایش سودآوری نیست

ایمانی یادآور شد: با این نرخ استهلاک در نظر گرفته شده در قیمت گذاری، هیچ شرکتی قادر به نوسازی ماشین الات خود نیست و بعد از یک دوره پنج ساله تمامی ماشین الات مضمحل خواهند شد.

رئیس هیات مدیره گروه بهمن با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، خودروسازان اختیاری برای عرضه تولیدات خود ندارند، گفت: خودروسازان بایستی بخشی از تولید خود را در طرح جوانی جمعیت و سهمی را هم برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده عرضه کنندو تنها 30 درصد از تولید توسط خودروساز عرضه می‌شود.

ایمانی با تاکید بر اینکه برای ارزیابی نتایج عرضه خودرو در بورس کالا باید صبور بود، گفت: اگر یک سال تحمل کنیم خواهیم دید که جریان نقدینگی و میل به سهامداری باعث اصلاح ساختار خودروسازی‌ها خواهد شد.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/10/28
بله منافع تو رو تامین میکنه ولی به مردم فشار دوبله میاره!متاسفانه تمام سیستم بفکر تامین سرمایه دارهاس و قشر متوسط رو هیچ می انگاره!!!
1401/10/28
اتفاقا هدف شما از حضور در بورس کالا تنها افزایش سودآوری است
خودرویی که قیمت جهانی اش 15 هزار دلار است را با وجود به اصطلاح تولید در داخل کشور را دو و حتی سه برابر قیمت عرضه می کنید و حالا با بردن خودرو به بورس افزایش قیمت کذایی داده اید
همه چیز به نفع شما،قانون گذار و مجری قانون و حتی سازمانهای حمایت از مصرف کننده هم طرفدار شما هستند چرا ناراضی باشید
مردم هم فقط در حسرت خرید خودرو با کیفیت
1401/11/1
بله با گرانفروشی و زدن جیب مردم